Vo Varoch premietli film, vďaka ktorému si Julianne Moore našla svoju životnú lásku

Na festivaloch sa v kinosálach očakávajú novinky alebo tematicky ladené filmy, alternatívne kino či snímky výnimočného režiséra. Na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch siahli po snímke z roku 1997…


Film v pôvodnom názve The Myth of Fingerprints (Odtlačky prstov) je výnimočný z toho dôvodu, že pracovne aj osobne spojil herečku Julianne Moore a režiséra a scenáristu  Barta Freundlicha – hlavné hviezdy karlovarského filmového festivalu.


Toto premietanie je pre náv veľkým darom. film Odtlačky prstov po prvý raz uvidí aj naša dcéra. Navyše, festival našiel v archíve pôvodnú verziu snímky a pre filmového nadšenca, ako som aj ja, je zážitok vidieť na film plátne z tridsaťpäťky,“ povedal režisér a scenárista filmu Freundlich a dodal aj spomienku na to, ako sa zoznámil so svojou budúcou manželkou: „Poznal som jej filmy a zúfalo som túžil obsadiť ju do môjho filmu. Keď súhlasila, znervóznel som.


Bart Freundlich a Julianne Moore v Karlových Varoch.

A o čom je snímka, ktorá je drámou a zároveň má v sebe komediálne momenty? Film Odtlačky prstov je vtipným a trefným príbehom o stretnutí jednej rodiny z Nového Anglicka. Navonok pôsobí ako dokonalá americké rodinka, ale naposledy sa stretli pred troma rokmi. Štyri dospelé deti – Warren, Mia, Jake a Leigh, konečne prichádzajú domov, aby spoločne s rodičmi oslávili Deň vďakyvzdania. A aby toho nebolo málo, Mia a Jake si so sebou prinesú aj svojich partnerov a Warrenovi sa ozve bývalá priateľka, po ktorej stále túži.


Dvojicu spojilo nakrúcanie filmu The Myth of Fingerprints.

Držiteľka Oscara a Krištáľového glóbusu Julianne Moore tiež uviedla premietanie snímky o stretnutí členov veľkej rodiny na Deň vďakyvzdania: „Sme v krásnom divadle a v krásnom meste a na festivale, ktorý oslavuje film,“ nešetrila slovami chvály na adresu Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch.

TS: MFF KARLOVY VARY – upravená a doplnená redakciou mojakultura.sk
Zdroj foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno