Víkendová pohoda s Petrom Lipom: Neviem čo vravieť

Peter Lipa chystá turné po slovenských mestách. Nedávno zverejnil chytľavú pesničku, ku ktorej hudbu napísal Tomi Okres a text Vlado Krausz. Ak aj vám to so spevom nejde, môžete si s našim spevákom zapískať.

„Už dávnejšie mi môj košický priateľ a kolega Tomáš Okres spomínal, že má jeden starší text od Vlada Krausza a pesničku, ktorú by som mal ja naspievať. Vďaka našim dobrým vzťahom som hneď súhlasil. Tomi zažil s IMT Smile prvú vlnu veľkej slávy a netajil sa sympatiami k tomu čo robím ja. Dnes je stabilným členom Chinaski a stal sa z neho skúsený profesionál. Ale predtým než prišlo k tejto pesničke sme si už vyskúšali spoluprácu na pesničke Smútok vianočný. Išlo to celkom dobre. Po našom ostatnom koncerte U Kohúta v Košiciach sme teda navštívili tamojšie štúdio Musicology a spolu s Tomášom nahrali novú pesničku. Počas nahrávania vznikol aj videoklip,“ hovorí Peter Lipa k vydarenej skladbe, ktorá vás chytí na prvé počutie. Jej motív je hravý, pohodový, okamžite si ho zapamätáte, skrátka, určený aj na víkendovú pohodu. Po odspievanom texte počujeme aj pískanie – nie je to po prvý raz, čo sa v pesničkách Petra Lipu stretávame s pískaním.


„A to pískanie som si po takmer štyridsiatich rokoch, keď som nahrával svoj prvý album celkom užil. Ostatné už vzniklo bez nás. A keď som dostal mailom master, tak som zistil že Palko a Tomáš odviedli dobrú prácu. Keď to počul Vlado, tak si už nevedel spomenúť že taký text niekedy napísal.”


Neviem čo vravieť

Hudba: Tomi Okres


Text: Vlado Krausz

Peter Lipa: spev, vokály, pískanie

IRSC : SKA412300001

Michal Fedor: bicie nástroje

Michal Šimko: basgitara

Peter Lipa ml.: klavír 

Pavol Jeňo: trúbka, hammond organ

Lucia Slobodová: vokály

Soňa Červeňáková: vokály

Tomi Okres: gitara, hudobná produkcia 

Zvuk, edit, mix a mastering: Pavol Jeňo

Realizované v Musicology Studios Košice (jún 2022)

Videoklip: kamera, réžia edit Pavol Jeňo,

Vokál Peter Lipa, kamera: Michal Buzukašvili

Musicology Studios

V nasledujúcich týždňoch Peter Lipa chystá turné v slovenských mestách, v ďalších sa naňho môžu tešiť fanúšikovia v Čechách. Na jar sa môžete tešiť aj na nový album, vzniká už aj jeho vizuál, ktorý pripravuje výtvarník Marek Ormandík.

24.3. Šamorín, Šup-Šup / Peter Lipa & Peter Cmorík
27.3. KENDICE – Kultúrny dom o 18.00h
28.3. VRANOV nad Topľou – Mestský dom kultúry o 10.00h
29.3. BUDIMÍR – Kultúrny dom o 18.00h
30.3. Dolný Smokovec, hosť AMC trio
31.3. Stará Ľubovňa, hosť AMC trio

Návrh vizuálu nového albumu Petra Lipu: autor: Marek Ormandík

 

Zdroj: redakciu informoval Jozef Šebo, doplnila a upravila redakcia mojakultury.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno