Vianočný darček od Netflixu, pokračovanie filmu Knives Out dostaneme 23. decembra

Mimoriadne úspešná detektívna komédia z roku 2019 Na nože (Knives Out) od režiséra Riana Johnsona má pokračovanie. Ešte pred pár rokmi by nikto nečakal, že tak unavený a zakonzervovaný žáner, akým je detektívka by sa ešte niekedy mohlo podariť zásadnejšie ozvláštniť. Rian Johnsom to dokázal a to naozaj veľkolepým spôsobom.

Pri detektívnych príbehoch sme už rokmi nadobudli presvedčenie, že konvencie a zásady, s ktorými pracujú sú takmer nemenné. Divácka skúsenosť je dokonca tak silná, že zrejme všetci dokážeme ľahko opísať, akým spôsobom sa nás príbeh snaží viesť a zmiasť. Johnson však odhalil úplne nový súbor prostriedkov, ako sa dopátrať k vrahovi originálnym a nečakaným spôsobom. Zbúral všetky zvyklosti a vysmial sa zaužívaným praktikám, ktoré už všetci dobre poznáme. Knives Out možno označiť za geniálne napísanú reflexívnu komediálnu detektívku a bolo ťažké uveriť, že by sa niečo podobné mohlo ešte zopakovať.


Podľa najnovších recenzií na pokračovanie s názvom Na nože: Glass Onion (Glass Onion: A Knives Out Mystery) to však vyzerá, že Johnson svoju genialitu ešte zďaleka nevyčerpal a znova prinesie zamotaný príbeh, plný zvratov, narážok a odkazov. Podľa niektorých ide dokonca ešte o niečo zábavnejší zážitok, než pri prvej časti.


Je až neuveriteľné, ako sa jednému tvorcovi darí inovovať tak starý a usadený žáner klasickej detektívky, a že pri tom nestráca dych. Presvedčiť sa o kvalite pokračovania však budeme môcť až tesne pred Vianocami, 23. decembra na streamovacej službe Netflix.  


 

Spracoval: Matúš Trišč


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno