Sviatky a hudba patria nerozlučne k sebe. Svedčí o tom aj bohatá ponuka koncertov v Slovenskej filharmónii. Pre veľký záujem publika Slovenská filharmónia pridala ďalší termín.

Na tohtoročné Vianoce sa naladíme na tradičných Vianočných koncertoch Slovenskej filharmónie a Bratislavského chlapčenského zboru / zbormajstri Magdaléna RovňákováGabriel Rovňák / so  sopranistkou Janou Juríčkovou. Za dirigentským pultom bude stáť slovenský dirigent Rastislav Štúr. V jeho naštudovaní budú znieť vianočné hudobné prskavky, medzi ktorými nebude chýbať Vianočná predohra nemeckého skladateľa a dirigenta Otta Nicolaia, Ave Maria, gratia plena… modlitba dodnes inšpirujúca skladateľov po celom svete. Autorom jej najslávnejšieho a najkrajšieho zhudobnenia je francúzsky skladateľ Charles Gounod.


Na koncertoch nebude chýbať Kvetinový valčík z baletu Luskáčik Piotra Iľjiča Čajkovského, Silent Walz Ľubice Čekovskej  či zmes vianočných kolied v úprave skladateľa a dirigenta Zdeňka Macháčka a mnoho ďalších melódií, ktoré sú spojené s najkrajšími sviatkami roka.


Na záver zaznie tradične Tichá noc, svätá noc Franza Xavera Grubera, bez ktorej si Vianoce nevieme ani predstaviť. Rakúsky skladateľ, organista a hudobný pedagóg dokončil túto koledu presne na Štedrý deň. O pár hodín na to premiérovo odznela na polnočnej omši.


Vianočné koncerty Slovenskej filharmónie sa uskutočnia  v nedeľu, pondelok, utorok a v stredu 18., 19., 20.21. 12. 2022. Pre veľký záujem sme v nedeľu pridali verejnú generálku, ktorá sa začne o 10.00.


  • Popri návšteve sviatočných koncertov môžete zakúpiť HUDBU svojim blízkym a prekvapiť ich tento rok originálnym darčekom.

V Pokladnici Slovenskej filharmónie ponúkame DARČEKOVÉ POUKÁŽKY.

  • Doprajme zážitok z HUDBY aj deťom z krízových centier a ich mamám.

Aj ten  to rok sa môžeme všetci zapojiť do Vianočnej pošty Slovenskej filharmónie.

Pokladnica Slovenskej filharmónie

Nám. E. Suchoňa 1, Bratislava

po: 9.00 – 14.00, ut-pia: 13.00 – 19.00 a hodinu pred koncertom

Zdroj: TS Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie

Zdroj foto: A. Trizuljak

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno