Zástupcom generálneho riaditeľa Slovenskej televízie a rozhlasu sa s účinnosťou od 1. júla stal Igor Slanina.

Do funkcie Igora Slaninu vymenoval podpredseda Národnej rady poverený výkonom právomocí predsedu Peter Žiga. „Verejnoprávne médium má v demokratickej spoločnosti svoje nezastupiteľné miesto, a preto je dôležité mať na Slovensku funkčnú a dôveryhodnú verejnoprávnu televíziu a rozhlas. Uvedomujem si, že verejnoprávna inštitúcia prežíva na Slovensku komplikované obdobie a že momentálne zažívame aj  celospoločensky náročné časy.
Ponuku dočasne viesť STVR som prijal po zodpovednom zvážení všetkých rozhodujúcich okolností a mojou prioritou bude, aby si STVR plnila svoju verejnoprávnu funkciu.


Do Slovenskej televízie a rozhlasu prichádzam ako manažér, ale aj ako človek, ktorý v nej prednedávnom päť rokov pracoval a ktorému aj ľudsky záleží na osude verejnoprávneho média. Verím, že práve osobná pracovná skúsenosť s verejnoprávnou inštitúciou bude mojou výhodou.


V najbližších dňoch sa zameriam najmä na nastavenie procesov a riešení súvisiacich s prechodom RTVS na STVR, absolvujem stretnutia so súčasným manažmentom, ako aj s ďalšími zamestnancami.


Od začiatku sa budem snažiť realizovať kroky, ktoré budú viesť k stabilizácii situácie smerom dovnútra inštitúcie, a teda ku všetkým zamestnancom a spolupracovníkom televízie a rozhlasu, ako aj navonok smerom k širokej verejnosti,“ vyjadril sa Igor Slanina.


Rozhlasovú zložku Slovenskej televízie a rozhlasu (STVR) vedie od pondelka 1.7.2024 Roman Bomboš. Doterajší intendant Rádia Slovensko nahradil na poste riaditeľa Slovenského rozhlasu Ľuboša Černáka, ktorý sa funkcie vzdal na vlastnú žiadosť.

Roman Bomboš pracuje v Slovenskom rozhlase od polovice 90. rokov, okrem moderovania a hudobnej dramaturgie sa venuje aj tvorbe scenárov podujatí a televíznych relácií. Od januára 2023 šéfoval rozhlasovému programu RTVS.

Prezident Peter Pellegrini na poslednú chvíľu podpísal zákon o Slovenskej televízii a rozhlase (STVR), ktorý je účinný od pondelka (1. 7. 2024). Ešte vo štvrtok (26. 6.2024) Pellegrini uviedol, že zákon podpíše až tento týždeň a že sa s ním potrebuje pred podpisom oboznámiť. Nakoniec ho však podpísal v nedeľu (30. 6.2024) večer a pred polnocou stihol vyjsť aj v Zbierke zákonov.

 

Zdroj: STVR, upravila a doplnila redakcia mojakultura.sk

Foto: STVR

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno