Rádio Slovensko aj v roku 2022 v spolupráci s portálom ludialudom.sk zorganizovalo charitatívny projekt Rádio Slovensko Slovensku. Redaktorka a moderátorka Marianna Kovácsová prešla počas leta na bicykli naprieč Slovenskom a počas svojej cesty priblížila osudy ľudí a občianskych združení, ktoré sú združené v projekte ludialudom.sk. Pridali sa k nej a vo veľkej miere pomáhali aj poslucháči Rádia Slovensko.

Prostredníctvom Rádia Slovensko sa poslucháči počas leta zoznámili s osobami i s občianskymi združeniami, ktoré sú aj v tomto neľahkom období odkázané na pomoc iných. V tohtoročnom projekte Rádio Slovensko Slovensku putovala finančná pomoc dvadsiatim konkrétnym výzvam, silným ľudským príbehom z portálu ludialudom.sk. V tomto roku bolo možné prispieť aj prostredníctvom darcovských DMS. Projekt Rádio Slovensko Slovensku 2022 sme aktuálne ukončili a podarilo sa nám vyzbierať 32 632 eur. Celkovo za dva roky projektu sme konkrétne príbehy v spolupráci s poslucháčmi Rádia Slovensko podporili sumou 69 377 €.


„Vyzbierané čiastky nás aj v tomto roku úprimne potešili a patrí za ne poďakovanie všetkým darcom. Nie je to však všetko, k príbehom z leta sa vrátime aj v decembri, počas vianočných sviatkov. V našich mysliach zároveň už teraz prebiehajú úvahy, ako pomôcť v  budúcom roku,” povedal intendant Rádia Slovensko Milan Urbaník.

„Projekt Rádio Slovensko Slovensku v sebe nesie krásnu myšlienku – tou je pomoc druhým v núdzi. Veľmi ma teší, že aj napriek tomu, v akej neľahkej dobe sa všetci nachádzame, sa predsa našlo toľko ľudí s veľkým srdcom a ochotných pomôcť, hoci aj minimálnou sumou, pretože im nie sú ľahostajné osudy druhých. O tom svedčí aj vyzbieraná finančná čiastka, nielen v tomto ročníku. Všetkým im patrí, nielen moje, ďakujem!,“ uviedla moderátorka a redaktorka Marianna Kovácsová.


Zdroj: TS RTVS


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno