Štefan Štec a Fajta plní želanie fanúšikov. Vydáva obľúbenú koncertnú skladbu ŽAĽ. Do videoklipu si pozval baletného sólistu Štátneho divadla Košice, priateľov a kamarátov.

Štefan Štec spolu so skupinou Fajta vypočuli želania svojich fanúšikov a prichádzajú s novinkou ŽAĽ. „Keď sme na jar začali koncertovať a začali sme ju hrávať v tejto úprave, tak sme od ľudí dostávali mimoriadne veľkú spätnú väzbu, ako veľmi sa im skladba páči. Najmä jej atmosféra, stvorená na letné romantické chvíle“ približuje pozadie novinky Štefan Štec. „Základom je skladba  Šyrokoje bolotyšče, v úprave Dominika Maniaka a tiež mňa. Je to pieseň o nenaplnenej láske, ale rozhodne nie je s tragickým koncom, skôr naopak. To všetko sme podčiarkli videoklipom, kde sa v hlavnej úlohe predstaví sólista baletu Štátneho divadla Košice, Gennaro Sorbino.“


Videoklip režírovali Štefan Štec a Jaroslav Jaris Vaľko, a okrem spomínaného Gennara v ňom uvidíme skupinu Fajta a tiež priateľov a kamarátov z okruhu Štefana a skupiny.


„To, že sme oslovili Gennara, zariadil sám život. Pár dní predtým ako sme začali rozmýšľať nad videopodobou skladby sme s mojou manželkou Dušanou boli na premiére baletného predstavenia v Košiciach, na diele Proces, kde v hlavnej úlohe účinkoval práve Gennaro. Ubehlo niekoľko dní a v kaviarni, kde sme sedeli a rozmýšľali nad dramaturgiou, a tiež  nad hlavnou postavou, práve v momente, keď Dušana nadhodila, že hodil by sa ti tam Gennaro, on išiel práve okolo, a zamieril si to do rovno kaviarne. Vôbec sme sa nepoznali, ale nezaváhal som ani na okamih. Oslovil som ho, a potom už slovo dalo slovo, a výsledok si môžete pozrieť v novom videoklipe k staronovej  pesničke ŽAĽ,“ uzatvára Štefan Štec.


Redakciu informoval: Tomáš Karpel, Universal Music


 

Autor hudby: ľudová

Hudobná úprava: Dominik Maniak, Dominik Korytko Štefan Štec   

Autor textu: ľudová  v originálnom znení “Šyrokoje bolotyšče”        

Mix: Marko Bröstl

Mastering: Marko Bröstl

Audio ISRC : SK-A01-22-00281

Réžia: Jaroslav Vaľko a Štefan Štec

Scenár: Štefan Štec

Producent : Štefan Štec

Účinkujú: Gennaro Sorbino, Štefan Štec, skupina Fajta Viktória Huková, Denis Šmihula, a ďalší.

2022 Oyster Agency/Universal Music

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno