Bábkové divadlo Košice oslavuje tohto roku 60 rokov svojej existencie. Mesiac apríl je v tomto úspešnom divadle už tradične nabitý bohatým programom a to nielen na bábkovej scéne, ale aj na činohernej scéne Jorik.


Apríl bude v košickom Bábkovom divadle mimoriadne pestrý: pre divákov je pripravený prierez celou tvorbou, ktorá zahŕňa horúce novinky v repertoári, hry z minulej sezóny, aj staršie inscenácie. Publikum sa môže tešiť na obe novinky, ktoré režíroval bieloruský režisér Oleg Žiugžda.
Slniečko a snežní ľudkovia i Neuveriteľný cirkus si okamžite získali ohlas u detí i odbornej verejnosti a preto im divadlo bude do konca sezóny venovať väčší priestor.


Neuveriteľný cirkus je neverbálne predstavenie, založené na jemnej paródii tradičných cirkusových žánrov. Na javisku rozohrajú klauni svoju šou, ktorej dominujú nádherné bábky zvierat, rôzne humorné prvky, veselé cirkusové kostýmy a to všetko za doprovodu podmanivej hudby.


Oleg Žiugžda: NEUVERITEĽNÝ CIRKUS

Bábková hra Aleksandra Veselova Slniečko a snežní ľudkovia v preklade Valerija Kupku je určená deťom od troch rokov. Je napísaná nežne a citlivo s ohľadom na detskú dušu a detský svet.


Aleksander Veselov: SLNIEČKO A SNEŽNÍ ĽUDKOVIA

V marci v divadle uviedli rozprávku Lišiak a Lišiačik v novom naštudovaní a hereckom obsadení a obecenstvo sa z nej môže tešiť aj v apríli. Príďte sa pozrieť, ako sa v nových úlohách darí Kristíne Medveckej Heretikovej a Miroslavovi Kolbašskému. Témou jej hry Lišiak a Lišiačik v preklade Juraja Andričíka je zasvätenie mladého Lišiačika do tajomstiev života v lese.

Marta Guśniowska: LIŠIAK A LIŠIAČIK

Divadelníci však nezabúdajú ani na ďalšie obľúbené rozprávky – Guľko Bombuľko, Valibuk a Laktibrada, Hľadá sa snehuliak! a mnohé iné.
Medzi mimoriadne obľúbené rozprávky patrí Valibuk a Laktibrada. Príbeh o Valibukovi a Laktibrade od Pavla Dobšinského poznajú celé generácie detí z čítania alebo rozprávania svojich rodičov, či starých rodičov. Bábkové divadlo v Košiciach teraz ponúka divákom modernú verziu pôvodnej ľudovej rozprávky, v ktorej je prítomná nielen faloš a zrada, ale aj sila s odvahou. Tie sa objavia vždy, keď treba pomôcť láske.

Pavel Uher: VALIBUK A LAKTIBRADA

Vyberte si tú svoju a urobte si krásne chvíle s celou rodinou.

Zdroj foto: Bábkové divadlo Košice

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno