Už 1. marca štartuje tretia séria Mandaloriana

Na konci druhej série došlo k niekoľkým prekvapivým udalostiam, ktoré srdcia fanúšikov pôvodných filmov Star Wars viacnásobne zahriali. Niektoré z nich však budú mať veľký dopad.

Herec Pedro Pascal sa zdá byť pre streamovacie služby a ich seriály hotovým požehnaním. Do ukončenia prvej sezóny populárneho seriálu od HBO Last of Us zostávajú ešte dve epizódy. No už 1. marca začínajú na Disney+ ďalšie dobrodružstvá Din Djarina (Pedro Pascal) alias Manda a roztomilého Grogu, ktorý dostal internetové meno „Baby Yoda“. Práve jeho si v poslednej epizóde odviedol mladý Luke Skywalker (Mark Hamill), aby ho trénoval v jeho schopnostiach a naučil ovládnuť silu. Táto dejová linka bola v roku 2021 rozvinutá v ďalšom Star Wars seriáli Boba Fett: Zákon Podsvetia. Udalosti, ktoré sme v Mandalorianovi doteraz mohli sledovať sa odohrávali niekoľko rokov po príbehu šiestej epizódy filmu (resp. 3 časti pôvodnej trilógie), kedy bolo Impérium porazené. 


Tretia séria najpopulárnejšieho seriálu na Disney+ sľubuje podľa traileru ďalší plnohodnotný obsah zo sveta Star Wars, ktorý v sebe spája dedičstvo pôvodnej trilógie aj nové nápady a originalitu animovaných seriálov. Objaviť by sa v nových častiach mali aj rytieri Jedi a ďalší členovia kultúry Mandalorianov. Práve návrat na planétu Mandalore bude ústredným motívom novej série. Din Djarina sa vracia, aby odčinil prehrešky voči zákonom svojej kultúry. Mando bol vylúčený z rádu Manadalorianov po tom, ako si zložil helmu v prítomnosti niekoho iného. To je v tejto kultúre zakázané. Zdá sa, že nová séria bude najmä o náprave svojich chýb a hlbšom preskúmaní tejto civilizácie.

 

Spracoval: Matúš Trišč


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno