Načítám Akcie

« Všetky Akcie

  • This Akcia has passed.

Stepne – premiéra

23. novembra | 19:00 - 21:00

Crudele! Ah no, mio bene… Non mi dir, recitatív a ária Donny Anny z 2. dejstva opery Don GiovanniPríbeh, ktorý je zasadený do veľkolepej zimnej ukrajinskej prírody, sa odohráva na pozadí postupne zanikajúcich ukrajinských dedín a vynárajúcich sa pocitov odcudzenia medzi ľuďmi v postsovietskej spoločnosti, STEPNE je príbeh Anatolija, muža, ktorý sa vracia domov z veľkomesta, aby sa postaral o svoju umierajúcu matku. Odchod matky, opätovné stretnutie s bratom a ženou, ktorú miluje, ho prinútia zamyslieť sa nad svojím životom a rozhodnutiami, ktoré v živote urobil. A potom, tesne pred svojou smrťou, povie matka Anatolijovi o poklade, ktorý zakopala v kôlni…


Maryna Vroda sa narodila  22. februára 1982 v Kyjeve na Ukrajine. V roku 2007 absolvovala Filmovú a televíznu fakultu na Kyjevskej národnej univerzite divadla, kinematografie a televízie I. K. Karpenka-Karyho v odbore réžia hraného filmu. Počas svojho štúdia v Kyjeve navštevovala workshopy Michaila Illenka a Valeryho Sivaka. Po ukončení štúdia pracovala so Sergejom Loznitsom.


V roku 2008 sa jej krátke študentské filmy premietali na medzinárodných filmových festivaloch vo východnej aj západnej Európe a jej film CROSS-COUNTRY bol nominovaný na Golden Starfish Award na Medzinárodnom filmovom festivale v Hamptons v roku 2011 a zároveň v tom istom roku získal Zlatú palmu za najlepší krátky film na filmovom festivale v Cannes.


V roku 2010 bola Maryna účastníčkou programu Berlinale Talent Campus a v roku 2013 počas pobytu v rámci rezidenčného programu Cité Internationale des Arts v Paríži napísala scenár k filmu STEPNE. V roku 2016 absolvovala magisterské štúdium na Filmovej univerzite Babelsberg Konrada Wolfa. Žije v Kyjeve.


Facebookmail

Podrobnosti

Datum:
23. novembra
Čas:
19:00 - 21:00
Web:
https://www.filmtopia.sk/filmy/102/17/stepne

Miesto konania

Kino Úsmev
Kasárenské nám. 1
Košice, 040 01 Slovenská republika
Web:
https://kinousmev.sk/

Usporiadateľ

Filmtopia
Telefon:
00421 903 564 164
Email:
filmtopia@filmtopia.sk
Web:
https://www.filmtopia.sk/