Načítám Akcie

« Všetky Akcie

  • This Akcia has passed.

Rusalka

25. januára | 19:00 - 22:00

15€ – 45€

Lyrická opera v troch dejstvách v českom jazyku.


Dvořákova Rusalka nie je zďaleka iba romantickou rozprávkou. Naopak, odkrýva množstvo na prvý pohľad nebadateľných symbolických a psychologických významov, zobrazuje nielen súboj úprimnosti s pokrytectvom a zradou, ale tiež večný súboj svetla a tmy, sna o večnosti a reality smrteľnosti. Hlavná hrdinka je síce vodná víla, no jej srdce je zároveň plné hlbokých ľudských citov – túžby a lásky. Je vlastne stále sama – sama sa musí rozhodovať i potýkať s tragickými dôsledkami svojich rozhodnutí. Dvořákova opera je plná oslnivej hudobnej krásy a patrí medzi divadelné diela, ktoré oslovia každého diváka,  hľadajúceho odpoveď na tie najzložitejšie životné otázky. Inscenácia tohto očarujúceho romantického diela bude krásnym a pútavým divadlom určeným pre celú rodinu.
Dĺžka predstavenia: 3 hodiny 10 minút s dvoma prestávkami
A. Dvořák: Rusalka (K. Juhásová Štúrová, T. Juhás, J. Fogašová, J. Benci, D. Hamarová)
DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE:
Z dôvodu pretrvávajúcej pandemickej situácie musíme preventívne blokovať (rezervovať) veľké množstvo miest v sále. Vždy v piatok uvoľňujeme do predaja všetky vstupenky, ktoré covid semafor na nasledujúci týždeň povoľuje. Preto vám odporúčame navštíviť našu stránku v piatok v týždni pred predstavením, aby ste si mohli zakúpiť vstupenky uvoľnené do predaja na nasledujúci týždeň. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vašu návštevu!
V zmysle platnej vyhlášky pre vás hráme v režime OP pri 50% kapacite. Aj naďalej platí povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2. Ďakujeme, že chránite seba i ostatných.
Facebookmail

Podrobnosti

Datum:
25. januára
Čas:
19:00 - 22:00
Cena:
15€ – 45€
Rubrika Akcia:
Akcia Tags:
Web:
https://snd.sk/predstavenie/13693/rusalka/2022-01-25/19-00

Miesto konania

Nová budova SND
Pribinova 17, Staré Mesto
Bratislava, Bratislavský 819 01 Slovenská republika
+ Google Map
Telefon:
+421220472289
Web:
https://snd.sk/

Usporiadateľ

Slovenské národné divadlo