Načítám Akcie

« Všetky Akcie

  • This Akcia has passed.

Prešovská hudobná jar – Andrea Bučko & Band

11. mája 2022 | 19:00 - 20:30

10€

Andrea Bučko (skladateľka,speváčka, herečka, dramaturgička) patrí k výrazným hudobným zjavom nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Okrem písania hudby a textov, tiež spieva, hrá na klavíri a venuje sa pedagogickej činnosti.  


Andrea vydala už 4 autorské albumy (z čoho album Morena vznikol v spolupráci s herečkou Dominikou Kavaschovou), napísala hudbu pre viaceré divadlá.  Andrea svoju hudbu prezentovala na rôznych festivaloch doma i v zahraničí ( Mea Jazz Festival Portugal, Jazz fest Wien, Royal park festival Brussels, LAVA jazz Azores, Waves Vienna, Pinoy Jam Paris, Pohoda festival, Bratislavské jazzové dni a mnohé iné…). 


Jej tvorba sa vyznačuje pútavými hudobnými nápadmi a sugestívnym citlivým speváckym prejavom. Mieša v sebe viaceré žánre, počnúc jazzom, soulom, popom,  končiac vplyvmi slovenského folklóru a world music. 


Andrea tento rok chystá aj nový sólový album. Niektoré novinky odznejú aj na koncerte 61.ročníka Prešovskej hudobnej jari  spolu s tvorbou z jej minulých albumov, vrátane projektu Morena. 


Piesne zahrá v kvartete s vynikajúcou slovenskou harfistkou Máriou Kmeťkovou a s bubeníčkou Emou Kakarovou a basgitaristom Fedorom Frešom Jr. 

Facebookmail

Podrobnosti

Datum:
11. mája 2022
Čas:
19:00 - 20:30
Cena:
10€
Akcia Tags:
,
Web:
https://pkopresov.sk/podujatie-detail/andrea-bucko-band.html

Miesto konania

Koncertná sála PKO Čierny orol
Hlavná 6395/50A
Prešov, 080 01 Slovenská republika
Telefon:
051/7732294
Web:
https://pkopresov.sk/uvod.html

Usporiadateľ

PKO Prešov
Telefon:
051/773 22 94
Email:
sekretariat@pkopresov.sk
Web:
https://pkopresov.sk/uvod.html