Načítám Akcie

« Všetky Akcie

  • This Akcia has passed.

Katarína Zagorski: správy z ostrova

6. februára | 19:00 - 20:00

7€ – 11€

“správy z ostrova”


Choreografia a tanec: Katarína Zagorski


Hudba: The Jimmy Cake


Produkcia: Katarína Zagorski a Divadlo Stoka


Trvanie: 40 min

Niekde medzi tancom a performance art, medzi severným a južným pólom, toto predstavenie je o tom, čo sa udialo na ostrove. Hmlistý úsvit Ľahké slnko Náhla búrka Dlhý dážď Dúha Predstavenie správy z ostrova (news from the island) Kataríny Zagorski premiérovalo v roku 2011 v írskom Limericku. Jeho prvá časť Hmlistý úsvit (Foggy Dawn) bola uvedená v rámci podujatia Festivalu Pohoda a Depaul Slovensko Doma Dobre 2021.

Poďakovanie: Blaho Uhlár/Divadlo STOKA Michal Kaščák/Festival Pohoda Špeciálne poďakovanie Dara Thomas Higgins/The Jimmy Cake za povolenie použiť skladby Red Tony, The Day The Arms That Came Out Of The Wall, Haunted Candle, The Art Of Wrecking a Hugs For Buddy z albumu Spectre & Crown

Katarína Zagorski (predtým Mojžišová) natiahla tanec na dĺžku jedného kilometra (Kilometrový tanec), na trvanie siedmych hodín (O1), predala ho na aukcii (Aukcia) a obetovala ho v obchodnom centre (Svätenie jari v Limericku). Od roku 1999 vytvorila projekty pre tanec, performance art, divadlo, krátky film, pre tanečníkov súčasného, klasického, írskeho tanca a hip-hopu, deti, dospelých, profesionálne zoskupenia a školy. Spolupracovala s avantgardnými umelcami aj s národnými inštitúciami na Slovensku a v zahraničí.

Facebookmail

Podrobnosti

Datum:
6. februára
Čas:
19:00 - 20:00
Cena:
7€ – 11€
Web:
https://fb.me/e/1Rm51kFBi

Miesto konania

Divadlo Stoka
Karpatská 2, budova YMCA, 1. poschodie
Bratislava, 81105 Slovenská republika
Web:
https://fb.me/e/1Rm51kFBi

Usporiadateľ

Katarína Zagorski a Divadlo Stoka