Načítám Akcie

« Všetky Akcie

  • This Akcia has passed.

BHS – ORCHESTRA DELL´ACCADEMIA NAZIONALE DI SANTA CECILIA

1. októbra 2022 | 19:30 - 21:00

29€ – 45€

Po deviatich rokoch sa na BHS opäť predstaví excelentný taliansky orchester Národnej akadémie Santa Cecilia z Ríma, tentoraz pod taktovkou vo svete mimoriadne úspešného slovenského dirigenta Juraja Valčuhu. Na úvod programu aj tohto zahraničného orchestra zaznie dielo slovenskej autorky, medzinárodne už pevne zakotvenej skladateľky Ľubice Čekovskej. Dielo s názvom Turbulencia skomponovala počas štúdia na Kráľovskej hudobnej akadémii v Londýne.


Náročný 2. klavírny koncert g mol Sergeja Prokofieva zaznel na BHS v roku 2018 zámerne v podaní dvoch orchestrov a dvoch vrcholných svetových interpretov – Jefima Bronfmana a Igora Levita. Tentoraz bude jeho sólistom brilantný uzbecký virtuóz Behzod Abduraimov, ktorý uchvátil festivalové publikum na BHS s Českou filharmóniou a Jiřím Bělohlávkom v roku 2014.


Druhá časť programu sa bude niesť v znamení francúzskej poetickej gracióznosti. Skladbu Hymne napísal Olivier Messiaen začiatkom tridsiatych rokov minulého storočia, jej partitúra sa však počas vojny stratila, takže ju skladateľ v roku 1946 zrekonštruoval. Debussyho tri symfonické skice s názvom More (1905) patria medzi najpôsobivejšie diela hudobného impresionizmu.


ÚČINKUJÚ:


Orchestra dell´Accademia Nazionale di Santa Cecilia
Juraj Valčuha
 – dirigent
Behzod Abduraimov – klavír

PROGRAM:

Ľubica Čekovská – Turbulencia, op. 11
Sergej Prokofiev – Koncert pre klavír a orchester č. 2 g mol, op. 16
Olivier Messiaen – Hymne au Saint-Sacrement
Claude Debussy – More, tri symfonické skice, L. 109

Facebookmail

Miesto konania

Slovenská filharmónia
Nám. E. Suchoňa 1, Bratislava
Bratislava, Bratislavský Slovenská republika
Web:
www.filharmonia.sk

Usporiadateľ

Slovenská filharmónia
Telefon:
02/20475233
Web:
www.filharmonia.sk