Tvorcovia dokumentu V sieti zverejnili film o filme

Dokument Víta Klusáka a Barbory Chalupovej, ktorý sa len pred pár dňami stal držiteľom ocenenia Český lev, prichádza s filmom o filme. Krátka, 16 minútová snímka, ktorú tvorcovia zverejnili na Youtube, ukáže divákom ako vznikal jeden najkontroverznejších a zároveň aj jeden z najsilnejších dokumentov roka 2020.


Tri herečky, tri detské izby, desať dní a 2458 mužov, ktorí sa neboja dávať sexuálne návrhy tým najzraniteľnejším. To je v skratke príbeh dokumentárneho filmu V sieti, ktorý otvára pálčivú tému sexuálneho obťažovania detí na internete a rozpráva príbeh troch „dvanásť ročných“ dievčat od castingu až po osobné stretnutia so sexuálnymi predátormi.


Krutý a doslova desivý je fakt, že dokument ukazuje reálnych mužov, ktorí nielenže neváhali poslať fotografie svojich prirodzení, či odkazy na porno, ale dokonca sa dievčatá pokúsili aj vydierať. Záverom dokumentu, ktorý sa však odohrával už mimo kamier, bola i žaloba na jedného zo sexuálnych predátorov. Sneekymu, ako znie prezývka obžalovaného, voči ktorému sa začalo trestné stíhanie v novembri 2020, hrozí za vyhrážanie a zverejnenie obnažených fotografií jednej z protagonistiek, 12-ročný pobyt za mrežami.


Ak ste ešte doteraz dokument V sieti ešte nevideli, dnes ho na Dvojke o 21:10 odvysiela RTVS.


Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj video a foto: vsiti.cz

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno