Trojkráľová premiéra: Nezmeškajte rozprávku Hodinárov učeň

Hodinárov učeň

Vianočné sviatky sa ešte neskončili. RTVS si pre divákov pripravila premiéru rozprávky s názvom Hodinárov učeň, ktorú odvysiela 6. januára o 20:30 hod na Jednotke. Prečítajte si recenziu a rozhovor s oceneným kostýmovým výtvarníkom.


Hodinárov učeň je pôvodná česko-slovenská rozprávka, ktorá vznikla podľa scenáru Jitky Rudolfovej, ktorá je zároveň režisérkou. Je to príbeh o láske, chamtivosti a malichernosti, ale aj odvahe a šikovnosti. Recenziu si môžete prečítať aj na našom webe.


Nad kolískou malého Urbana sa skláňajú duchovia Rodomil a Rodoslav, ktorí želajú chlapcovi bohatstvo a lásku. Ich zlá sestra Zlotica zasa chudobu a nekonečné strasti. Z Urbana sa stáva sirota, ktorého sa ujme hodinár.

Keď vyrastie, zamiluje sa do jeho dcéry Laury a svadba je v krátkom čase na spadnutie… Urban však stojí pred náročnou úlohou. Podarí sa mu získať magické hodinky? Učňa čaká dlhá a dobrodružná cesta, vpred ho ženie láska.


Jednu z hlavných postáv – Urbana, si zahral Michal Balcar.

Rozprávku Hodinárov učeň ocenili soškou Českého leva 2019 v kategórii Najlepšia hudba a odniesla si tiež dve ocenenia Slnko v sieti za kostýmy a masky. Ocenený kostýmový výtvarník Marek Cpin poskytol nášmu portál rozhovor. V hlavných úlohách sa predstavia Viktor Preiss, Michal Balcar, Dana Droppová, Denisa Biskupová a ďalší.

Zdroj: RTVS – doplnené redakciou mojakultura.sk

Zdroj foto: PubRes

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno