V nedeľu 12. februára sa v Americkom meste Phoenix v štáte Arizona konal finálový zápas NFL, najprestížnejšej zámorskej ligy. Šampiónom v americkom futbale sa stal tím Kansas City Chiefs, keď zdolal svojho súpera, Philadelphiu Eagles, so skóre 38:35 na 57. ročníku Super Bowl. 

Avšak diváckej priazni sa táto udalosť teší nie len vďaka populárnej súťaži, ale aj kvôli sprievodnému programu, ktorý už tradične zahŕňa veľkolepé hudobné vystúpenia, nové filmové trailery, či zábavné reklamy. 


Práve počas polčasovej prestávky boli predstavené nové upútavky na pripravované veľkofilmy od spoločností ako Warner Bros., Universal Pictures, Disney, Paramount Pictures, Sony Pictures a Amazon Studios. Štúdiá predstavili svoje nadchádzajúce projekty vo veľkom štýle pred očami 67 tisíc divákov na štadióne, a tiež pred televíznymi divákmi, ktorých počet sa zvyčajne ráta v desiatkach miliónov. 


Nižšie si môžete pozrieť najzaujímavejšie ukážky očakávaných filmov:


Vreskot 6


Po minuloročnom úspechu pokračovania kedysi slávnej série sa tento rok dočkáme šiestej časti Vreskotu. Do svojich rolí sa vrátia Neve CampbellCourteney Cox (Priatelia), David Arquette aj Jenna Ortega, ktorá sa medzitým stala známejšou vďaka seriálu Wednesday od Netflixu. 

Strážcovia galaxie vol.3

Tretí film zo série Strážcovia galaxie bude zároveň posledným filmom, v ktorom uvidíme známu hereckú posádku v jej tradičnom zložení. Trailer snímky napovedá o veľkolepom finále, ktoré bude pre niektoré z postáv znamenať definitívny koniec. V závere ukážky dokonca vidíme hlavného hrdinu Petera Quilla (Star-Lord) neseného v bezvedomí jeho priateľmi. Opustiť filmový svet Strážcov galaxie hodlá aj predstaviteľ Draxa, Dave Bautista, ktorý sa už viackrát vyjadril, že chce svoju hereckú kariéru posunúť na novú úroveň. Tretia časť série tak sľubuje emotívne vyvrcholenie a silný (ale stále rovnako vtipný) zážitok.

Indiana Jones a Nástroj osudu

V poslednom dobrodružstve slávneho archeológa Indyho Jonesa uvidíme pôvodné postavy stvárnené Harrisonom Fordom a Johnom Rhys-Daviesom, ale aj nové postavy, ktoré si zahrali Phoebe Waller-Bridge a Mads Mikkelsen. Indy ani na dôchodku nemá pokoj od posluhovačov nacizmu, ktorým celý život čelil. V záverečnej časti dlhoročnej filmovej série sa ešte raz bude musieť postaviť bájnym nebezpečenstvám a prekaziť zlu jeho zámery. 

The Flash

Po rokoch bolestivej a namáhavej produkcie sa The Flash od študia DC ukazuje v plnohodnotnom traileri, ktorý na udalosti Super Bowl odhalil ešte jeden veľký návrat. Po vzore marvelovských príbehov o cestovaní v čase a paralelných vesmíroch sa aj superhrdina Flash pustí do skúmania alternatívnych realít. Vďaka tomu sa do komixového filmu mohol vrátiť aj niekdajší slávny predstaviteľ Batmana Michael Keaton. Teórie o jeho znovuzrodení boli novým trailerom potvrdené, a tak si aj fanúšikovia Burtonovských filmov prídu na svoje.

Fast X

V 9. časti série Rýchlo a zbesilo sa hrdinovia vybrali autom do vesmíru a porušili tým rekordné množstvo zákonov fyziky a vedy. Po tejto scéne už nik nemôže použiť neuveriteľnosť akcie ako výčitku voči filmom s Vinom Dieselom. Totiž nikto už nepredstiera, že to, čo sa v týchto filmoch deje, ešte dáva nejaký zmysel. Ak ste aj vy už rezignovali a prestali očakávať akúkoľvek rozumnú príbehovú pravdepodobnosť či vizuálnu striedmosť a chcete sa len nechať unášať nespútanou, až kurióznou sériou automobilových naháňačiek, tak Fast X tu bude pre vás.

ďalšie trailery zo Super Bowl: 

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

65

Transformers: Rise of the Beasts

Creed III

 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj titulnej foto: Forum FIlm

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno