Trailer: The Last Voyage of the Demeter

Nová adaptácia Draculu Brama Stokera sa zameriava iba na jednu kapitolu knihy. Konkrétne na tajomné zápisky kapitána lode Demeter.

Filmové adaptácie klasického diela spisovateľa Brama Stokera sú staré takmer ako kinematografia sama. Slávny príbeh o transylvánskom grófovi prešiel rukami mnohých režisérov a zažil si relatívne verné adaptácie ako Upír Nosferatu (1922) či Coppolov prepis z roku 1992, v ktorom si Draculu zahral Gary Oldman. Vidieť sme však mohli aj filmy, v ktorých sa najznámejší upír ukázal v pozícii komediálneho až parodického hrdinu v podaní Leslieho Nielsena (Drakuloviny, 1995) či Adama Sandlera (Hotel Transylvánia, 2012). Práve teraz môžete v kinách vidieť ďalšiu komediálnu podobu príbehu s názvom Renfield.


Celkovo existuje už vyše sto viac či menej verných adaptácií Bramovho diela, no tá nadchádzajúca sa bude sústrediť iba na jednu kapitolu epištolárneho románu. Príbeh filmu The Last Voyage of the Demeter (Posledná plavba lode Demeter) vychádza zo zápiskov kapitána obchodnej lode Demeter, ktorej posádka preváža niekoľko debien s hlinou a nevedomky aj rakvu grófa Draculu z Transylvánie do Anglicka.


Kapitolu knihy tvoria stručné denné zápisky, v ktorých kapitán popisuje zvláštne udalosti dohrávajúce sa na palube. Počet členov posádky sa každým dňom znižuje. Medzi námorníkmi vládne strach a napätie. Šíria medzi sebou reči o tom, že sa na lodi azda skrýva čierny pasažier. Hoci niekoľkokrát prehľadali celú loď, nikoho cudzieho nenašli. Ďalší námorníci však záhadne miznú.

Ide o jednu z najviac znepokojujúcich častí knihy, kde je na malej ploche zachytený rýchly morálny úpadok a stupňujúce sa zúfalstvo. Práve atmosféru izolácie a strachu z neznámej hrozby sa pokúsi nórsky režisér André Øvredal vystihnúť v novom horore, v ktorom sa ukážu herci David Dastmalchian (The Suicide Squad: Samovražedná misia), Liam Cunningham (Game of Thrones) či Corey Hawkins (Straight Outta Compton). Trailer naznačuje, že pôjde o naozaj temný zážitok.


Svetová premiéra je stanovená na 11. august 2023. Na oznámenie dátumu slovenskej premiéry si ešte budeme musieť počkať.

 

Spracoval: Matúš Trišč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno