V réžii jedinečného Take Waititi prinesie nová marvelovka príbeh boha hromu, ktorý sa vydáva na najťažšiu cesto zo všetkých – cestu sebapoznania. Narazí na nej však na Gorra, božského mäsiara, ktorý sa snaží vyhubiť všetkých bohov. Thor ho musí zastaviť. Či sa mu to podarí, to sa dozviete v kinách už od 7. júla.

Vo filme Marvel „Thor: Láska a hrom“ sa boh hromu vydáva na cestu, ktorá sa nepodobá ničomu, čo ho doteraz stretlo – na cestu sebapoznania. Jeho snahy však preruší galaktický zabijak známy ako Gorr – boží mäsiar, ktorý sa usiluje o vyhubenie bohov. V boji proti tejto hrozbe si Thor prizve na pomoc kráľovnú Valkýru, Korga a bývalú priateľku Jane Fosterovú, ktorá – na Thorovo prekvapenie – nevysvetliteľne ovláda jeho magické kladivo Mjolnir ako mocný Thor. Spoločne sa vydávajú na strastiplné vesmírne dobrodružstvo, aby odhalili tajomstvo pomsty boha mäsiara a zastavili ho skôr, než bude neskoro.


Thor ako ho nepoznáte

Od roku 2011 sa Thor objavil v siedmich filmoch MCU, ako aj v animovanom seriáli spoločnosti Marvel Studios „What If…?“, čím sa stal prvou postavou, ktorá viedla sériu štyroch filmov. „Nemyslím si, že je prehnané očakávať zmenu v postave, akou je Thor,“ hovorí Waititi, „Je tu už dlho, takže má čas prejsť rôznymi fázami. Uľavilo sa mi, keď som sa dozvedel, ako vysoko sa dostal v testoch pri premietaní filmu ‚Ragnarok‘, ale bol to aj pocit hrdosti, že sa nám podarilo vynoviť túto postavu tak, aby sa filmu darilo a aby ľudia chceli vidieť viac.“


Láska v každom obraze

Napriek tomu, že ide o akčnú fantasy komédiu, jej ústrednou témou je láska, ktorá sa nachádza už v samotnom názve. „Videli sme, ako Thor za tie roky vyrástol. Po udalostiach z filmu Avengers: Endgame‚ sme začali vidieť trhliny v jeho brnení. Začal pociťovať určitú zodpovednosť za všetkých ľudí, ktorých vo svojom živote stratil,” povedal výkoný producent filmu Chapek.


Okrem lásky je nová marvelovka plná aj hromov, ktoré odzrkadlia to, aké živé a bláznivé sú svety a situácie, do ktorých bol Thor zasadený. “Keď máte do činenia s vesmírom a Vikingom, ak sa rozbehnete a prijmete túto neuveriteľnú kombináciu ako vec, ktorá poháňa príbeh, ste naozaj obmedzený len svojou predstavivosťou,” povedal Waititi.


Extra silná stránka – herci

Thor: láska a hrom prinesie opäť jedinečné herecké výkony. Thora už tradične stvárni Chris Hemsworth a jeho bývalú priateľku Jane Fosterovú Natalie Portmann. Božského mäsiara Gorra si zahrá Christia Bale. V prípade všetkých troch sa hovorí o výnimočných hereckých výkonoch. Baleov výkon zaujal aj Hemsworthových hereckých kolegov, pričom Portmanová priznala: „Všetci sme sa v Gorrovej prítomnosti vlastne trochu báli,“ a Thompsonová prezradila: „Christian ako Gorr bol fascinujúci. Robí to, čo marvelovskí zloduchovia robia, neskutočne dobre. Zároveň výborne vyjadril aj fakt, že ich zloba pochádza z bolesti, z nejakej nespracovanej traumy.”

V postave Dia sa objaví Ruseel Crow, čo si producent Chapek tien veľmi pochvaľoval: „Ak sa chystáte predstaviť Dia, potrebujete niekoho, kto v tých topánkach dokáže chodiť. Každý deň, keď Russell Crowe vstúpil na scénu, úplne stelesnil Dia. Mal takú sebaistú a panovnícku prítomnosť, ale zároveň mal prekvapivý zmysel pre humor, ktorý sa do tohto sveta hodil.”

V slovenskom znení jedinečné marvelovské postavy nahovorili Tomáš Maštalír, Táňa Pauhofová, Dušan Cinkota, Lenka Debnárová a ďalší.

Jedinečný intergalaktický zážitok prináša do kín distribučná spoločnosť CinemArt SK už 7. júla.

Zdroj: TS Cinemart – Perla Žinčíková
Zdroj foto: Marvel Studios

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno