Tím redakcie mojakultura.sk pre vás pripravil novú reláciu s názvom Hosť v štúdiu Moja kultúra, ktorú moderuje šéfredaktor nášho portálu Anton Faraonov.


Aj keď si to niekedy neuvedomujeme, umenie je neoddeliteľná súčasť nášho života. Či už je to obraz, ktorým skrášľujeme našu domácnosť, kniha, divadlo, film počas voľného času alebo hudba z rádia cestou do práce. Umelecké diela dokážu vzdelávať, inšpirovať, či jednoducho spríjemniť čas.
Za každým umeleckým dielom či výkonom je človek s vlastným príbehom, pohľadom na svet, vlastnou jedinečnou históriou. Každý týždeň si do nášho štúdia pozveme hosťa z rôznych umeleckých oblastí – od umenia dramatického cez výtvarné, hudobné, filmové, prípadne alternatívne formy umeleckého prejavu, jednoducho osobnosť, ktorá sa výrazne zapisuje do kultúrneho diania na Slovensku.


Šéfredaktor portálu mojakultura.sk Anton Faraonov bude moderovať novú reláciu Hosť v štúdiu.

V štúdiu sa s pozvaným hosťom bude zhovárať šéfredaktor portálu mojakultura.sk Anton Faraonov, rodák z Kyjeva, ktorý však už takmer 20 rokov pôsobí na Slovensku v rôznych kultúrnych inštitúciách a umeleckých sférach. Má za sebou viacero publicistických projektov, ale až teraz sa po prvýkrát rozhodol na obraze aj objaviť. Bude ho zaujímať aktuálne dianie okolo pozvaného hosťa, ale aj to, ako sa vôbec k umeniu dostal, čo plánuje do budúcna, ako hodnotí súčasné kultúrne dianie u nás… a bude mať ešte mnoho ďalších zvedavých otázok.
„Som nesmierne rád, že po pol roku od reštartu portálu sa nášmu tímu podarilo naštartovať prácu redakcie tak že dnes dokážeme mať aj vlastné dva video formáty ako Tyždenník a teraz aj Hosť v štúdiu. Sme malá redakcia, ktorú dokopy spojilo hlavne videnie sveta, umeleckej činnosti a štýlu informovania verejnosti o kultúrnom dianí. Vybrali sme sa zložitejšou cestou, ale z nášho hľadiska jedinou možnou. Umenie je v súčasnej dobe na Slovensku stále menšinový žáner, ale verím, že ľudia majú radi relácie, ktoré im poskytujú nielen zábavu, ale aj vedomosti. Chcem sa poďakovať všetkým, kto nás na našej ceste podporuje a spolu s nami verí, že všetko, čo robíme, má zmysel,” vyjadril sa Anton Faraonov.


Prvý hosť novej relácie: špičkový cimbalista a kapelník orchestra Cigánski diabli.

Prvým hosťom v našej relácii bude cimbalista, hudobný skladateľ a umelecký vedúci orchestra Cigánski diabli – Ernest Šarközi. A my prezradíme len toľko, že sme sa dozvedeli aj to, čo sme doposiaľ netušili.
Tak čo, tešíte sa už? My nesmierne! Takže nezabudnite, sledujte nás na webe a sociálnych sieťach, v utorok – 3. septembra štartujeme!


Redakcia mojakultura.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno