Symfónia umenia: Jedinečné zákutia Bratislavy vytvorené cez raster

Mestská časť Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov a Risoto Design vás pozývajú na vernisáž risografík štúdia Risoto Design s názvom „Pohľad na Bratislavu cez raster do Ružinovskej galérie, ktorá bude sídliť v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov, Ružinovská 28. Výstavu otvorí kurátorka Mária Horváthová v utorok 30. augusta 2022 o 18:00 hod. Výstava potrvá do 30. septembra 2022. Výstava je súčasťou multižánrového festivalu Symfónia umenia.

„Výstava predstaví divákom výber 40 diel, ktoré zachytávajú architektúru a jedinečné zákutia Bratislavy. Tvorivý kolektív Risoto Designu, ktorý sa podieľal na vytvorení kolekcie „Pohľad na Bratislavu cez raster“, je mimoriadne kreatívny a každý z autorov prináša osobitý štýl i rukopis.“ Mária Horváthová, kurátorka.
Risografia je moderná, serigrafii príbuzná grafická technika, využívajúca úzku škálu originálnych žiarivých farieb, ktoré vzájomným prekrývaním vytvárajú veľmi zaujímavé odtiene. Keďže pri tlači môže dôjsť k jemným farebným posunom i k iným nedokonalostiam, práve tento zdanlivý nedostatok spôsobuje, že pri risografii možno každú grafiku považovať za originál. Práve preto sa stáva vyhľadávaným zberateľským artiklom a často sa využíva na realizáciu unikátnych autorských grafík, ktoré sú tlačené v limitovaných sériách a signované autorom.


Výrazové prvky risografie sú založené predovšetkým na lineárnom účinku kresby a farebnej plochy. Záleží od kreativity autora ako s týmito prvkami narába, takže výsledkom sú žiarivé panorámy prírody, siluety miest, presvedčivé podoby architektonických solitérov, ale i portréty, zátišia či žánrové scény.Vystavujúci autori:


Sarah Camilla Pekarčíková, Kristína Slezáková, Laura Uhliarová, Ráchel Noemi Izrael, Samuel Fukumori, Andrej Čverha / Ave Lårsen

Autor, titul výstavy: Pohľad na Bratislavu cez raster
Miesto konania:
Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28, Bratislava
Kurátor:
Mgr. Mária Horváthová
Vernisáž:
30.8.(ut) 2022 o 18:00 hod.
Trvanie výstavy:
30.8. (ut) – 30.9. (pia) 2022

Vstup voľný.

Viac informácií nájdete na cultusruzinov.sk a Facebooku Cultus Ružinov.

 

Zdroj: TS Patrik Cucor, PR manažér Cultus. a.s.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno