Po dvoch rokoch sa Fats Jazz Band vracia do priestoru bratislavského Véčka, kde pred koronou organizovali dlhé roky dobovo ladené tančiarne. Na večery s tancom si ešte chvíľu musíme počkať, ale Valentín v rytme swingu môžete osláviť už teraz koncertne.

 

Valentínsky koncert naladený na vlny swingu odohrá špičkový orchester FATS JAZZ BAND pod vedením Ladislava Fančoviča v nedeľu 13. februára o 19:00 hod.


Brány legendárneho V-klubu sa otvoria, aby v nich ožil duch doby prvej republiky, obdobia elegancie, slušnosti a móresov. Na koncerte odznejú najkrajšie romantické kusy z repertoáru orchestra Fats Jazz Band po vedením Ladislava Fančoviča. Nebudú chýbať ani tangá či foxtroty z našich, vtedy ešte československých vôd.


O podujatí nám porozprávala organizátorka a zároveň speváčka orchestra, Jana Dekánková: „Je to až neuveriteľné, že od nášho posledného koncertu vo Véčku ubehli dva roky. Zliali sa v masu výkyvov hore-dole, v zmes pocitov neskutočného smútku a pocitu márnosti z povolania umelca s pocitmi nekonečnej radosti môcť pár mesiacov v roku stáť pred živým publikom, ktorého reakcie a súdržnosť s nami boli úžasné. Dúfame, že z tejto opätovne sa dvíhajúcej vlny pozitívnych správ pre náš segment už znova dole nepôjdeme. Tak či onak sa na tento koncert nesmierne tešíme. Prinesieme tie najlepšie a najnovšie kusy z nášho repertoáru a naživo zahráme skladby, ktoré v 20. až 50. rokoch minulého storočia hrávali a spievali také legendy ako L. Armstrong, B. Goodman, T. Dorsey, C. Basie, E. Fitzgerald, B. Holiday či naši F. K. Veselý, R. A. Dvorský alebo Viera Racková. Ľudia sa na naše koncerty alebo tančiarne vždy radi dobovo obliekli, vnímali to ako príležitosť zažiť na vlastnej koži pocit ako z filmu, ako byť na chvíľu súčasťou doby, o ktorej radi snívame, ale pohodlnejšie sa nám určite žije dnes (smiech).“

Oblečte sa dobovo a spolu si vytvorme čarovnú atmosféru prvej polovice minulého storočia. Dress code samozrejme nie je povinný, ale poteší a dotvorí atmosféru.


V nedeľu 13.2.2022 SWINGOVÝ VALENTÍN o 19:00 hod.

ADRESA: Véčko (V-klub), Národné osvetové centrum, Námestie SNP 12, 812 34 Bratislava

FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/620118765952485

Koncert známeho swingového orchestra Fats Jazz Band sa bude niesť v znamení autentickej hot jazzovej a swingovej hudby presne tak, ako ju v dobe jej vzniku hrávali tie najväčšie jazzové legendy. Sedem skvelých hudobníkov a dvaja šarmantní speváci Vás prenesú do obdobia prvej polovice minulého storočia s romantickými melódiami ako stvorenými pre Valentínsky večer.

Predaj vstupeniek v sieti Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/event/SWINGOVY-VALENTIN

Vstupné 20 €, Režim OP, Dĺžka koncertu 75 min. (bez prestávky, nakoľko v režime OP nie je povolený bufet), Kapacita 100 ľudí

Organizátor: o. z. Swingmánia

Spoluorganizátor: Národné osvetové centrum

 

Zdroj: TS Swingmánia

Zdroj foto: Linda Kisková Bohušová

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno