Koncert, swap, bábkové divadlo a vedomostný kvíz. Festival Bratislavské kultúrne leto ponúkne tento víkend pestrú ponuku kultúrnych podujatí, ktoré stoja za navštívenie.

Zahraj sa na Nádvorí

Fanúšikov spoločenských hier pozývame v rámci Hravých piatkov na Nádvorie sv. Jána Nepomuckého. Animátori z ihrysko.sk predstavia záujemcom najobľúbenejšie spoločenské hry a zasvätia ich do pravidiel.


Hranie spoločenských hier s výkladom animátorov sa uskutoční v piatok 15. 7. od 15:00 – 19:00.


Koncerty v Sade

V rámci pravidelných piatkových koncertov v Sade Janka Kráľa zahrá tento piatok 15. 7. obľúbená bratislavská kapela Pressburger Klezmer Band. O 20:00 zaznejú obľúbené skladby typické pre žáner world music. Repertoár skupiny tvorí mix židovskej, balkánskej, orientálnej, slovenskej ľudovej a rómskej hudby.

Swapujte v Klariskách

Výmena oblečenia, ktoré už nepotrebujeme za iné. Swapovanie zažíva posledné roky boom a sme veľmi radi, že už túto sobotu môžeme všetkých fanúšikov ekologického spôsobu obnovy šatníka pozvať na Swap do Klarisiek. Vstupenkou je minimálne 5 kúskov čistého a nepoškodeného pánskeho, dámskeho alebo detského oblečenia či doplnkov. Tie si môžete vymeniť za nové kúsky, ktoré oživia váš šatník.


Swapovanie v Klariskách sa uskutoční v spolupráci s Bagbet 16. 7. a 20. 8. od 13:00 – 18:00 hod.

Rande s mestom

V rámci cyklu vychádzok so sprievodcami po hlavnom meste pozývame na sobotňajšiu vychádzku s názvom Trochu ružová prechádzka. Návštevníci sa budú prechádzať v Sade Janka Kráľa, kde im sprievodkyňa Ľubomíra Černáková porozpráva o osobnostiach, histórii a sochárskych dielach spojených so Sadom Janka Kráľa. Vychádzka sa začína 16.7. o 17:00.

Šľahačkové strechy, lentilkové domy. Počas nedeľňajšej vychádzky pre rodiny s deťmi (17. 7. o 10:00)  s hravým názvom sprievodkyňa Katarína Gašparová predstaví výnimočné stavby ako z rozprávky, ktoré voláme secesné. Vznikli v mestskej časti pri Starom moste a v jej srdci stojí aj Modrý kostolík. Naša prechádzka povedie až k nemu, aby sme mohli odhaliť príbeh svätej Alžbety, ale aj tajomstvo prečo je modrý. Prejdeme šesť ulíc a spolu to bude jeden kilometer lentiliek so šľahačkou.

Vychádzky sú bezplatné. Ich kapacita je však obmedzená, preto je nutné vopred sa registrovať prostredníctvom online formuláru na www.bkis.sk/randesmestom/   

Rozprávková nedeľa

Legendárne príbehy Astrid Lidngrenovej o roztopašnej Pippi Dlhej pančuche boli inšpiráciou aj bábkového predstavenia O dievčatku s fantáziou z dielne piešťanského Divadla TUŠ. Na malých návštevníkov čaká interaktívne predstavenie, ktoré ich prirodzene vtiahne do hry. Spolu budú hľadať ďalšie príbehy sympatickej ryšavovlasej hrdinky. Autorské predstavenie herečky a prodekanky Divadelnej fakulty VŠMU Barbory Zamiškovej si môžete pozrieť v nedeľu 17. 7. o 11.00 v Klariskách a o 15:00 v Sade Janka Kráľa.

Celý program festivalu Bratislavské kultúrne leto nájdete na www.kulturneleto.sk.

Zdroj: TS BKIS
Zdroj foto: archív BKIS

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno