Na najväčšom open-air multižánrovom festivale v Bratislave – Symfónia umenia, vystúpi 11. septembra v Ružinove svetový jazzový bubeník Billy Cobham spolu s Rozhlasovým Big Bandom Gustava Broma.

Tento hudobný svetobežník a svetoobčan (narodený v Paname, vyrastajúci v New Yorku a dnes žijúci vo Švajčiarsku) sa na Slovensko vracia po deviatich rokoch. Billy Cobham nepatrí len medzi najvýznamnejších, ale aj najvplyvnejších hudobníkov vôbec.



Celý život sa venuje prepájaniu jednotlivých hudobných vplyvov z rôznych kútov sveta nielen ako bubeník a perkusionista, ale aj ako skladateľ, producent a pedagóg. Jeho nahrávky a energický a komplexný štýl hry mali silný vplyv na priebeh vývoja jazzu a jazz fusion.

Cobham sa so svojou obrovskou bicou súpravou, guľometnou technikou a neuveriteľnou orientáciou v komplikovaných rytmoch stal hviezdou porovnateľnou s najväčšími hrdinami rocku.



Na festivale Symfónia umenia sa predstaví s legendárnym Big Bandom Gustava Broma, ktorý je na scéne už viac ako osemdesiat rokov a za ten čas si vydobyl miesto medzi najslávnejšími európskymi a svetovými hudobnými telesami. V šesťdesiatych rokoch minulého storočia ho americký odborný časopis Down Beat zaradil medzi 10 najlepších big bandov sveta. V kapele hosťovali najväčšie hviezdy jazzu a popu, ako Maynard Fergusson, Dizzy Gilespie, Liza Minnelli, Ray Charles, James Morrison, Alex Sypiagin, Ted Curson, New York Voices, Dianna Ross and The Supremes, Ray Conniff, Ben Cramer či Bill Ram.

Nakoľko je hlavným cieľom festivalu ponúknuť kvalitné umenie pre všetkých, vstupenky na Billyho Cobhama sa predávajú za symbolickú sumu 10 € v sieti Predpredaj.sk. Pre Ružinovčanov, učiteľov, ZŤP a dôchodcov sú k dispozícii zľavnené vstupenky.



Účinkujú:
Billy Cobham, bicie nástroje
Ulf Wakenius, gitara
Fifi Chayeb, basgitara
Steve Hamilton, keybordy
Rozhlasový Big Band Gustava Broma
Vlado Valovič, dirigent


Podujatie je organizované za dodržania všetkých protipandemických opatrení.

Podrobný program a viac informácií o festivale nájdete na symfoniaumenia.sk.

Podujatie podporili

generálny partner: YIT

organizátor: MČ Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov

spoluorganizátor: Bratislava Tourist Board, Divadlo pod kostolom

hlavní mediálni partneri: RTVS, Rádio Devín

mediálny partner: Zoznam.sk

partneri: Nadácia SPP, Kulla, Mattoni, RŠK, Turuk & Art Collective, BKIS a BSK

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadačného fondu Baumit pri Nadácii Centra pre filantropiu a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

 

Zdroj: TS – Patrik Cucor, marketingový manažér Cultus Ružinov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno