Trubkár Lukáš Oravec vydáva v poradí druhý album medzinárodného jazzového orchestra s názvom “THE SUN”. V 15 člennom zoskupení účinkujú najlepší hudobníci z Česka, Maďarska, USA, Nemecka, Slovenska a Portorika. Nahrávanie sa uskutočnilo v štúdiu Orlí v Brne. Orchester predstavil osem autorských skladieb troch členov orchestra.

Významným aranžérskym vkladom prispel nemecký kontrabasista Pavel Klimashevski, pod ktorého taktovkou orchester funguje už od svojho založenia. Pozvanie k spolupráci prijal aj prominentný americký saxofonista Andy Middleton a špeciálnym hosťom albumu je svetovo uznávaný perkusionista Sammy Figueroa pôvodom z Portorika, ktorý má za sebou spolupráce s menami ako Miles Davis, Brecker Brothers, David Bowie, George Benson, Sonny Rollins, Bob Berg, Whitney Houston, Mariah Carey a mnoho ďalšími hviezdnymi menami.


Na albume spolupracovali domáci aranžéri a skladatelia ako Martin Uherek, Pavel Klimashevsky či Matúš Jakabčic. V jednotlivých skladbách sa taktiež objavia aj mená ako Gráf Ádám, Miroslav Nováček, Andy Middleton, Pavel Klimashevsky, Marek Kotača, Luboš Soukup, Pavel Zlámal, Lukáš Oravec, Petr Hnětkovský, Štěpán Janoušek, Michal Motýľ, Marián Ševčík, Ľudovít Kotlár a Tomáš Baroš. Zaranžovanie a prekomponovanie autorských skladieb a ich verejné uvedenie podporil z verejných zdrojov formou dotácie Fond na podporu umenia.


Spotify: https://sptfy.com/lukasoravecorchestra
Youtube: https://www.youtube.com/Lukas Oravec
Instagram: https://www.instagram.com/lukasoravec.official/
www: https://bigband.sk/ 
Facebook: https://www.facebook.com/loorchestra

Zdroj: TS Daniela Juhásová
Autor foto: Martin Zeman


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno