Ak sa aj vy tešíte na 77. divadelnú sezónu v ŠDKE, neváhajte a príďte otvoriť divadlo už v nedeľu 5. septembra!

Už sa stalo dobrou tradíciou, že v Štátnom divadle Košice si divadelníci pre svojich priaznivcov pripravili atraktívny program. Aj v nedeľu, 5. septembra sa rozhodli pozvať svojich verných fanúšikov a otvoriť brány Štátneho divadla Košice od 10-tej hodiny až do 16.tej.

Pravdou je, že žijeme inú dobu, zvláštnu, ktorá je na každom kroku v celom svete poznamená koronavírusom, ani to však nemôže zabrániť tomu, aby sa Deň otvorených dverí uskutočnil. Odomykanie divadla však bude iné, ako naň boli fanúšikovia zvyknutí v minulosti. Väčšina aktivít sa uskutoční v exteriéri, v okolí historickej budovy divadla – organizátori veria, že sa táto novinka stretne zo strany záujemcov s pochopením a všetci to budú brať tak, že je to v záujme bezpečnosti všetkých zúčastnených.


Chýbať nebude výstava zaujímavých častí niektorých zo scénografií inscenácií ŠDKE, obľúbené tvorivé dielne a nezabudli ani na cestu okolo divadelného sveta, na konci ktorej bude na jej účastníkov čakať sladké prekvapenie. „Samozrejme, všetci veríme, že počasie nám bude priať, inak tieto vonkajšie aktivity nebudeme môcť uskutočniť,“ prihovárajú sa organizátori košického divadla návštevníkom.


V samotnom divadle, teda v jeho historickej budove sa budú počas celého dňa konať komentované prehliadky jednej z najkrajších divadelných budov v Európe. V rámci platného stupňa COVID automatu sa budú riadiť OTP režimom, čo v praxi znamená, že ich účastníkmi môžu byť len osoby plne očkované, alebo schopné preukázať sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu resp. 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu, alebo osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

Všetci zamestnanci divadla, umelci, pracovníci dielní, jednoducho – každý jeden človek, ktorý bude v nedeľu prítomný, sa už teraz teší na stretnutie s vami! Preto pozorne sledujte stránku Štátneho divadla Košice a a sociálne siete. Pre Deň otvorených dverí pripravujú aj ďalšie zaujímavosti a určite sa o nich včas dozviete. Rovnako aj o prípadných zmenách, ktoré môže priniesť doba, ktorú aktuálne žijeme.

 

Zdroj: ŠDKE – upravila redakcia mojakultura.sk

Zdroj foto: Joseph Marčinský


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno