Poprední sólisti Baletu Štátneho divadla Košice Eva Sklyarová a Martin Bányai sa predstavia na svetovej výstave EXPO 2021 v Dubaji v dvoch duetných číslach, ktoré vznikli špeciálne pre toto podujatie.

Skvelá správa pre slovenských umelcov! Už o pár dní sa dvojica talentovaných umelcov zo Štátneho divadla Košice predstaví na svetovej výstave EXPO 2021 v Dubaji počas slávnostného otvorenia slovenského pavilónu.


Diváci uvidia jednu z najlepších tanečníc košického baletu – Evu Sklyarovú, známu svojím živým, plastickým stvárnením charakterov, ktoré na javisku stvárňuje. Jej postavy si vďaka jej citovo exponovaným prevedeniam vždy zapamätáte. Jej tanečným partnerom bude Martin Bányai – košické publikum ho môže poznať z titulov ako Romeo a Júlia, Carmen, Jánošík, Smrť v Benátkach, Sándor Márai, Bajadéra, Spartakus, Charlie Chaplin, Milada Horáková a mnoho ďalších.


Košickí baletní umelci sa v Dubaji predstavia dvoma duetami, ktoré boli vytvorené priamo pre toto podujatie, nesiahli teda po starom programe, a keď už išli reprezentovať Slovensko, nacvičili nové čísla. Umelci sa už nachádzajú spolu s riaditeľom košického baletu Andrejom Petrovičom v Dubaji, ktorého sme oslovili: „Ide o otvorenie a prezentáciu  slovenského pavilónu a okrem našich sólistov počas programu vystúpi aj skladateľka, speváčka a huslistka Miriam Kaiser a na jej skladby  sme vytvorili aj choreografie, takže nám vzniklo krásne prepojenie so živou hudbou a pevne verím, že to bude aj krásny zážitok, pretože skladby a jej spev je plný jemnosti a citu,“ priblížil program Petrovič.


Balet Štátneho divadla Košice bol oslovený agentúrou, ktorá má v Dubaji zostaviť otvárací program svetovej výstavy EXPO 2021 a riaditeľ košického baletu je na sólistov patrične hrdý: Teší ma, že umelci ŠDKE môžu prezentovať svoju inštitúciu, seba a Slovensko na takom veľkom podujatí a byť súčasťou ďalších úžasných ľudí, ktorí sa snažia o zviditeľnenie našej krajiny.“


 

 

Spracovala: Zuzana Vachová

Zdroj foto: ŠDKE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno