Doba covidová, v ktorej aktuálne všetci žijeme, prináša na jednej strane množstvo problémov, na strane druhej však ponúka priestor pre kreatívne nápady. A presne s takým prišli i tvorcovia relácie Vecherniy Urgant.

Vecherniy Urgant je ruská „late night show“, v ktorej známy ruský moderátor Ivan Urgant spovedá hviezdy šoubiznisu. V Rusku bol divácky obľúbený formát late night show skôr raritou, všetko však zmenil príchod Urganta. „V Rusku neexistujú nočné talk shows ako v Amerike. Samozrejme, že máme talk shows, ale len počas dňa a s tromi alebo štyrmi moderátormi. Naša show sa vysiela o pól dvanástej, má 30 až 50 minút a len jedného moderátora. Ide väčšinou o spravodajské komentáre, humor a jeden a pol hosťa. Polovičným hosťom býva vždy zaujímavá osobnosť, ktorá však nemusí byť nutne slávna. Našimi sponzormi sú továrne na tanky, kalašnikovy a ponorky – v skutočnosti to nie je pravda, ale Američania čakajú, že to poviem,“  hovorí s úsmevom Urgant o svojej talk show.

Koronavírus si nevyberá a okrem množstva iných zasiahol aj slávneho moderátora Urganta. Čo však so show, ktorá celá stojí práve na ňom? Vzhľadom na ľahký priebeh Urgantovho ochorenia, bola odpoveď tvorcov jednoznačná – musí pokračovať! Spoločne s odpoveďou prišlo i skutočne kreatívne riešenie. Zatiaľ čo hostia zostali v klasickom televíznom štúdiu, moderátor vedie reláciu z domova prostredníctvom televízie, či tabletu. V jednej z častí štúdiu moderátor “na diaľku” pohotovo privítal legendárneho ruského režiséra, držiteľa Oscara za film Unavení slnkom, Nikitu Michalkova. Ivan Urgan v pozícii moderátora bol ako vždy pripravený, spontánny, na relácii nebolo ani poznať, že nie je prítomný v štúdiu, vedel sa okamžite dostať do atmosféry a naladiť na rozhovor.


A práve toto doslova šalamúnske riešenie zložitej situácie môže byť skvelou odpoveďou na zvláštnu dobu, v ktorej žijeme. Zároveň však stojí na zamyslenie, položiť si otázku: Sme svedkami novej éry moderovania?

Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto a video: archív Vecherniy Urgant


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno