Slovenský krátky film Zjavenie Jána na festivale Cinematik

Eva Pavlíková a Viliam Hriadel v prchavej letnej spomienke na odvrátenú stranu Mesiaca. Krátky film Andreja Kolenčíka si v slovenskej premiére môžete pozrieť aj na Medzinárodnom filmovom festivale Cinematik v Piešťanoch.

Krátkometrážny film Zjavenie Jána režiséra Andreja Kolenčíka, ktorý vznikol v koprodukcii FTF VŠMU a Admiral Films bude mať svetovú premiéru na festivale Riga International Film Festival. Podujatie je kvalifikačným festivalom na Európske filmové ceny a patrí medzi najvýznamnejšie festivaly v baltickom regióne. Festival sa uskutoční v októbri v Lotyšsku. Slovenská premiéra filmu sa uskutoční už 17.9. na festivale Cinematik o 16:00 v Kino Klube v Piešťanoch za účasti tvorcov.


Film sa ďalej predstaví aj v medzinárodnej a aj československej súťaži na festivale Brno16 v Českej republike a na festivale Linea d’ombra v talianskom Salerne.


 V budúcnosti ho do slovenskej kinodistribúcie chystá ako predfilm pred celovečerný titul spoločnosť Filmtopia.


Vo filme účinkujú v hlavných úlohách známi slovenskí herci Eva Pavlíková a Viliam Hriadel. Na scenári sa podieľal aj scenárista a režisér Juro Šlauka a hlavnou kameramankou je študentka VŠMU Michaela Klanicová. Autorom hudby je Adam Matej, vo filme však zaznie aj pieseň Milana Buričina Jak jsem mohla žít bez lásky v podaní Dany Hodasovej.


Film bol nakrútený v súlade s pravidlami udržateľného nakrúcania a s ohľadom na ochranu životného prostredia a všetkých zvierat. 

 

Zdroj text a foto: Admiral Films

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno