Režisérka Mira Fornay získala na medzinárodnom filmovom festivale v Berlíne cenu za najlepší film – Gran Prix v kategórii Generation Kplus za svoj film Mimi.

Sekcia Generation Kplus prezentuje filmy pre deti a mládež a slovenský film porotu v súťaži skutočne oslovil.


„Od prvého záberu tento film očaril porotu. Všetky druhy problémov, postáv a zložitostí sa stretávajú v čarovnom mikrokozme lesa, ktorý pripravuje pôdu pre svojvoľnú, mladú protagonistku. Tento film oslavuje vynaliezavosť, kreativitu a otvorenosť. Svojím tónom, tempom a humorným duchom krásne kráča po lane medzi realitou a fantáziou. Toto je príbeh mladého dievčaťa, ktoré hľadá svoju andulku,“ znie vyhlásenie poroty.


Film Mimi rozpráva príbeh sedemročnej Romy, ktorá hľadá svoju stratenú andulku Mimi. Odhodlanie nájsť vtáčika vedie Romy cez prastarý dunajský les, kde stretáva postavy s ich vlastnými príbehmi. Síce stratila milovanú Mimi, no nájde oveľa viac, dobrodružstvo, nových priateľov a utuží si vzťah s kamarátom Cypkom. Film sa nakrúcal v lesoch pri Bratislave. Režisérkou a scenáristkou filmu je Mira Fornay (Líštičky, Môj pes Killer, Žaby bez jazyka) a za kamerou stála debutujúca Simona Weisslechner.


 

Spracoval: Matúš Trišč


Zdroj foto: Filmtopia 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno