Slovenský filharmonický zbor vystúpi vo Viedenskej štátnej opere

Členovia Slovenského filharmonického zboru so zbormajstrom Jozefom Chabroňom v týchto dňoch skúšajú vo Viedni Čajkovského Eugena Onegina. Premiéra novej inscenácie sa vo Viedenskej štátnej opere uskutoční v nedeľu 25. októbra 2020.


Ďalšie predstavenia sú na programe 28., 31. októbra, 3. a 6. novembra 2020. Naša zborová jednotka spolupracuje s Viedenskou štátnou operou už viac ako tridsať rokov.

Slovenský filharmonický zbor vo Viedni účinkuje po boku členov orchestra Viedenskej štátnej opery a zahraničných sólistov pod taktovkou českého dirigenta Tomáša Hanusa. Réžiu opery zverila Viedenská štátna opera známemu ruskému režisérovi a scénografovi Dmitrijovi Čerňakovovi. Ide o inscenáciu, ktorú Dmitrij Čerňakov pripravil pre Veľké divadlo v Moskve (2006) a s úspechom bola uvedená na ďalších významných operných scénach ako napríklad v Covent Garden (2010), Opéra de Paris……

Opera Eugen Onegin zaznela v premiére v Malom divadle v Moskve v roku 1879. Libreto napísali Konstantin Šilovskij a Piotr Iľjič Čajkovskij podľa rovnomenného románu Alexandra Puškina.

Zdroj: TS – Martina Tolstová – tlačová tajomníčka SF
Zdroj foto: Ján Lukáš


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno