Slovenský filharmonický zbor so zbormajstrom Jozefom Chabroňom a manažérkou Marianou Kuškovou odcestujú v pondelok 7. novembra na umelecký zájazd do Berlína, kde vystúpia pod taktovkou šéfdirigenta  Konzerthausorchester Berlin Christopha Eschenbacha, jedného z najuznávanejších dirigentov súčasnosti. Našu zborovú jednotku čakajú po prvých dňoch skúšok  tri abonentné koncerty vo štvrtok 10.,  v piatok 11. a v sobotu 12. novembra 2022 v Konzerthause Berlin. Na programe je Symfónia č. 2 c mol „Vzkriesenie“ Gustava Mahlera.

Slovenský filharmonický zbor sa do Konzerthausu Berlin vracia po troch rokoch, kedy sa tu s úspechom predstavil v rámci otváracieho koncertu sezóny 2019/2020, inauguračného večera  šéfdirigenta Christopha Eschenbacha, ktorý pri tejto príležitosti uviedol monumentálnu Mahlerovu 8. symfóniu tisícov. Na tohtoročnej novembrovej dvojici koncertov zaznie v naštudovaní charizmatického umelca opäť jedno z Mahlerových symfonických monumentálnych diel – päťčasťová Symfónia č. 2 c mol  „Vzkriesenie“. Sólistkami večerov budú sopranistka Erin Wall a altistka Mihoko Fujimura.  „Celú svoju kariéru sa zaoberám práve Mahlerom. On svojou hudbou skutočne rozpráva. Cítite v nej každý záchvev jeho duše, robí to pritom  otvorene, bez akýchkoľvek zašifrovaní či obmedzení vo svojom hudobnom jazyku,“ povedal v jednom z rozhovorov nemecký dirigent a klavirista Christoph Eschenbach.


Slovenský filharmonický zbor. Foto: Ján Lukáš

Jesenné účinkovanie Slovenského filharmonického zboru v Berlíne je predposledným zájazdom počas roka 2022 na nemecké koncertné pódiá – pred polrokom zahviezdili jeho členovia v úspešnej spolupráci  s Berlínskou filharmóniou a uznávaným dirigentom Kirillom Petrenkom v Baden-Badene a na koncertnom pódiu Berlínskych filharmonikov, v júni sa predstavili v Dortmunde a v septembri účinkovali v Mannheime. Kalendárny rok uzavrie Slovenský filharmonický zbor koncertom v Stuttgarte.


Zdroj: TS Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF


Zdroj foto: Ján Lukáš, titulná: Manu Theobald


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno