Zobraziť článok


Slovenský filharmonický zbor (zbormajster Jozef Chabroň) odcestoval v piatok  24. júna 2022, na umelecký zájazd do Nového Sadu,  Európskeho hlavného mesta kultúry 2022. Členovia našej zborovej jednotky tu vystúpia v rámci projektu BEETHOVEN MARATÓN, v rámci ktorého zaznejú v meste ležiacom na severe Srbska všetky Beethovenove symfónie. Projekt sa radi medzi jednu z najvýznamnejších kultúrnych udalostí roka, zaznie v  nedeľu 26. júna 2022.

 

Slovenský filharmonický zbor spolu s Dortmundskými filharmonikmi, členmi Belehradskej filharmónie, zahraničnými sólistami ( Anna Malesza-Kutny, soprán, Michaela Selinger, mezzosoprán, Young Woo Kim, tenor Riobert Bork, bas) a dirigentom Gabrielom Feltzom na záver celodenného maratónu uvedú  Symfóniu č. 9 d mol, op. 125 Ludwiga van Beethovena.


Nový Sad sa o titul Európske hlavné mesto kultúry 2022 delí s litovským mestom Kaunas a luxemburským mestom Esch-sur-Alzette. Je hlavným mestom srbskej provincie Vojvodina, ktorá je domovom mnohých národností vrátane dolnozemských Slovákov, Maďarov, Rumunov, Rusínov a mnohých ďalších. Beethovenova Deviata symfónia zaznie o 20.00. Členovia Slovenského filharmonického zboru sa vrátia do Bratislavy v pondelok 27. júna 2022.

 

Zdroj: informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno