Jedna z najväčších hudobných hviezd Chorvátska, so svojím zamatovým hlasom a akustickou kapelou Vagabundo, zaspieva naživo už 10. augusta 2022 v bratislavskom Ružinove. Koncert sa koná exkluzívne pod holým nebom v Amfiteátri pri Štrkoveckom jazere o 19:00 hod.

Goran Karan (narodený 2. apríla 1964) je chorvátsky spevák, ktorý sa špecializuje sa na piesne ovplyvnené dalmátskou ľudovou hudbou a je známy najmä pre svoj silný a vycibrený tenorový hlas. Karanova spolupráca so skladateľom Zdenkom Runjićom viedla k jeho najuznávanejším dielam, za ktoré získal niekoľko ocenení.


Svoju kariéru odštartoval ako vedúci spevák chorvátskej rockovej skupiny Big Blue, neskôr v roku 1997 presedlal na dráhu sólového speváka. V roku 2000 reprezentoval Chorvátsko na Eurovision Song Contest, kde obsadil deviate miesto s piesňou „Ostani “. V roku 2005 bol jedným z porotcov v Hrvatski idol , chorvátskej verzii Pop Idol . Karanova pieseň „Ružo moja bila“ vyhrala v roku 2005 súťaž piesní na Split Festivale, ako aj v roku 2005 na festivale Sunčane skale v Herceg Novi.


Vstupenky je možné zakúpiť v sieti Predpredaj.sk. Koncert pripravili Mestská časť Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov. Partnerom podujatia je Ružinovský športový klub.


Zdroj: TS Cultus Ružinov


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno