Skladateľka a flautistka Sisa Michalidesová, dvojnásobná držiteľka ceny Esprit za najlepší jazzový album roka 2015 Dream Rhapsody a 2017 Chloe, pokrstila na festivale Open Jazz Fest v poradí už trinásty album s názvom Majster a Margaréta. Skladateľku inšpiroval k hudobnej kompozícii rovnomenný román Michaila Bulgakova.

Sisa Michalidesová pracovala na svojej trinástej štúdiovej nahrávke Majster a Margaréta. Dialóg dramatickej predstavivosti s orchestráciou poetického ženského cítenia nám prináša dynamiku obraznosti v hudobnej reči. Dielo nás oslovuje i prekvapuje razanciou princípu kontrastu, nepokojom vrstvenia hudobných motívov, ich farebnou štruktúrou, ktorá plynie v orchestrálnych i vokálnych líniách magickej „džezovej suity“.


Majster a Margaréta, krst: Foto: Miloslav Smetana

Projekt združuje špičkových jazzových hudobníkov slovenskej aj zahraničnej scény: Ľuboš Šrámek – klavír, Pavol Bereza – gitara, Peter Preložník – klávesy, Róbert Vizvári – basgitara, Igor Sabo – perkusie, Marian Ševčík – bicie.


Na nahrávke vystupuje aj množstvo hostí – Kornél Fekete-Kovács, Andrej Šeban, Linda Ballová, Peter Adamov, Mária Kmeťková, Stanislav Palúch, Mucha Quartet, Juraj Griglák, Martin Gašpar, Nikolaj Nikitin a Viktória Strelcová. Texty k dvom skladbám napísal Peter Konečný.


Zdroj: TS Music Press Production Ltd
Zdroj foto: Miloslav Smetana


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno