Sirény oslávia piate výročie veľkolepo

Sirény sa opäť hlásia o slovo. Tentoraz to bude naozaj výnimočná udalosť, ktorá bude zaručene zážitkom. Staromestský ženský komorný spevácky zbor pod názvom Les Sirènes spolu so svojim zakladateľom, zbormajstrom a dirigentom Lukášom Kunstom totiž oslavujú piate výročie svojej existencie a srdečne vás všetkých pozývajú osláviť ich narodeniny spolu s nimi. Pripravujú veľkolepý a pompézny Výročný koncert Les Sirènes.

Tento neobyčajný ženský zbor bol založený v roku 2018 zbormajstrom a umeleckým vedúcim, mladým a kreatívnym Lukášom Kunstom. Veľkú časť repertoáru telesa tvorí slovenská a česká hudba (Suchoň, Moyzes, Hrušovský, Špilák, Dvořák, Martinů, Eben, Janáček, Jašurdová, atď.), ale v obľube majú aj zahraničné hudobné tituly, či už muzikálové alebo popové, rockové i jazzové hity. To všetko a ešte omnoho viac odznie práve na dlho očakávanom výročnom koncerte, ktorý sa uskutoční dňa 24. júna o 19.00 hodine v Klariskách.


Keďže zbor si zakladá na kvalitnej interpretácii, vynikajúcej hlasovej kultúre, intonačnej a rytmickej precíznosti s veľkou dávkou muzikality, ich aktívna práca má za následok aj patričné ohodnotenia naprieč celej ich päťročnej existencie, a to doma i v zahraničí.


Už v roku 2018 získali zlaté pásmo v medzinárodnej zborovej súťaži Bratislava Cantat II a stali sa tak víťazom vo svojej kategórii. V roku 2022 zasa Sirény získali zlatú medailu na súťaži Slovakia Cantat a taktiež zlatú medailu na medzinárodnej speváckej súťaži Svátky písní International Choir Festival v Olomouci. Nezaháľali a hneď o rok sa opäť vydali na ďalší, v poradí 50. ročník tejto prestížnej súťaže v Českej republike a v sobotu 3. júna 2023 si hrdo priniesli až dve zlaté medaily, a to rovno v dvoch kategóriách: Populárna hudbaKomorné zbory. Okrem aktívnych účastí na súťažiach majú pravidelné koncerty rozmanitej hudobnej dramaturgie.


Anežka Kara. Vedúca sekund Hilaris Chamber Orchestra a líderka Ladies Ensemble

Zbor spolupracuje tiež s mnohými inštrumentálnymi zoskupeniami (House band of Les Sirènes, Hilaris Chamber Orchestra, The Ladies Ensemble či v minulosti Haydnov komorný orchester a Ensemble band) a sólistami (Pavol Kubáň, Dávid Árva, Dominika Hanko, Sisa Sklovská, Otokar Klein, Eva Dovcová a ďalší).


Dávid Árva

A práve na veľkom Výročnom koncerte Les Sirènes budete môcť okrem Sirén počuť nie len už vyššie spomínaných speváckych  sólistov (Sisu Sklovskú a Dávida Árvu), ale aj inštrumentalistov, a to ich domácu „sirénsku“ kapelu House band of Les Sirènes a tiež sláčikové trio z The Ladies Ensemble.

Prijmite srdečné pozvanie od tohto čarovného zboru a oslávte ich narodeniny spolu s nimi nezabudnuteľným koncertným zážitkom, ktorého vyvrcholením bude aj narodeninové prekvapenie pre divákov. Už 24. júna o 19.00 v Klariskách.

Lístky tu:

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/5-vyrocny-koncert-les-sirenes-2023-06-24/

 

Zdroj: redakciu informoval Lukáš Kunst z Les Sirènes

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno