Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch, v ktorej sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. A vy si s nimi práve teraz užijete šialené dobrodružstvo vo filme The Suicide Squad: Samovražedná misia, ktorý práve prišiel do slovenských kín!

Aby ste si snímku vychutnali, nemusíte vôbec poznať predchádzajúci film o podivnej jednotke samovrahov. Nový režisér James Gunn dostal úplnú slobodu a na príbeh filmu z roku 2016 nenadväzuje, podáva samostatne stojacu snímku, ktorá chce publikum zabaviť svojou údernosťou, hravosťou a priamočiarosťou. „Posmelilo ma, akú dôveru do mňa všetci vložili – mohol som riskovať čokoľvek, zabiť ktorúkoľvek postavu, vyrozprávať príbeh akokoľvek výstredným spôsobom… Absolútna sloboda!“ pochvaľuje si režisér, ktorý je filmovým fanúšikom známy najmä vďaka dvojici snímok o Strážcoch galaxie.


Podarenú partičku zloduchov v službách dobra budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď túto skupinu vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby jej členov a členky udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou…


V hlavných úlohách sa predstaví ansámbel prvotriednych hercov a herečiek, medzi nimi Margot Robbie, Joel Kinnaman, Idris Elba, Nathan Fillion, Viola Davis, John Cena či Sylvester Stallone ako hlas King Sharka, spolovice človeka a spolovice žraloka. Film The Suicide Squad: Samovražedná misia do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.


Prvé ohlasy zo zahraničia, ale aj zo slovenskej premiéry naznačujú, že pôjde o skvelú filmovú jazdu s ambíciou stať sa blockbusterom tohto leta! Predtým, ako sa na film vyberiete, prečítajte si zaujímavosti o filmových postavách.


ZOZNÁMTE SA – SUICIDE SQUAD A ĎALŠIE POSTAVY NOVÉHO FILMU!

Amanda Wallerová velí tajným misiám Jednotky X. Vyberá jej členov z mnohých odsúdených zloduchov, ktorí sedia vo väzení Belle Reve. Napriek tomu, že nemá žiadne superschopnosti, je častokrát oveľa desivejšia a bezcitnejšia než superzloduchovia, ktorých zavrela, pustila, alebo nechala zomrieť.

Plukovník Rick Flag je vojak z povolania. Neustále plní nebezpečné misie, čím si zachováva priazeň Amandy Wallerovej. Tentokrát sa ujme velenia Jednotky X a v rámci možností dohliadne na ich dobré mravy, kým misia nebude splnená.

Kapitán Boomerang so svojím diabolským šarmom je späť. Za opakované zlé správanie ho čaká ďalšia smrtiaca misia ako pozornosť od Amandy Wallerovej, ktorá aj naďalej vyhľadáva ľahko nahraditeľných superzloduchov.

Blackguard, chladnokrvný zločinec v čiernom brnení, využíval svoju supersilu na ovládanie energetického kyjaku a štítu. To však bolo predtým, ako skončil vo väzení Belle Reve, kde ho Amanda Wallerová naverbovala do svojej Jednotky.

Mongal je dcérou vládcu Warworldu, Mongula staršieho. Je to zlomyseľná mimozemšťanka s oranžovou pokožkou, ktorá s ostatnými veľmi nevychádza.

Blonďavý, svalnatý a podľa vlastných slov aj veľký fešák. Javelin je najklasickejše odetým členom Jednotky. Jeho muskulárny vzhľad ešte zvýrazňuje priliehavý modro-žltý oblek a s ním zladená maska na tvári. Hrdo sa oháňa svojím nebezpečným oštepom.

Pustili ho zo samotky, aby sa stal ďalším členom Jednotky. Chlpatý a škuľavý Weasel vyzerá skôr ako vlkolak… alebo afganský chrt. Jeho lasičie spôsoby mu dodávajú v boji veľkú svižnosť, no nevolajte ho, aby strážil vaše deti.

T.D.K. je chlap so širokými ramenami v tmavomodrom obleku a maskou prekrývajúcou časť jeho tváre. Napriek typickému vzhľadu superhrdinu, nikto z členov Jednotky vlastne nevie, aké sú jeho superschopnosti. A keď sa ich opýtate, čo znamená skratka jeho mena, povedia vám, že netušia.

Harley Quinn znova skončila za mrežami, potom ako si autom vyberala peniaze z banky. Slobodu si opäť získava pripojením sa k Jednotke. Táto živelná, drzá a veselá psychopatka je vždy pripravená použiť svoje dynamické zabijacké chmaty, a všetkým ukázať, s kým majú dočinenia… a to na veľké zdesenie Amandy Wallerovej.

Bloodsport je brilantný strelec, ktorý nemá zľutovanie. Jeho ruky a všetko, čoho sa chytia, sú smrtiace zbrane. Tento cynický zločinec, vychovaný pod vojenským drilom svojho otca od momentu, kedy sa narodil, má len jedno slabé miesto. To Amanda Wallerová využije, aby ho donútila pripojiť sa k Jednotke.

Peacemaker je robustný mužský exemplár so svalmi na svaloch. Strelec svetového formátu, rovnako ako jeho tímový kolega Bloodsport. On však tvrdí, že je lepší. Je vždy pripravený bojovať, zabíjať, či dokonca vyvolať vojnu v záujme udržania mieru.

Keď nespí, mazná sa so svojím štvornohým kamarátom, potkanom Sebastianom. Mileniálka Ratcatcher 2 sa všetko naučila od svojho otca. Podomácky vyrobeným prístrojom dokáže zvolať tisícky potkanov, ktorí jej okamžite pribehnú na pomoc.

Obrovský King Shark je napoly človek a napoly žralok s detskou naivitou, ktorá akosi nesedí k jeho tesákom. Má viac svalov ako rozumu a neutíchajúci hlad, bez ohľadu na to, kto je práve na menu… Mňam mňam.

Hlboko deprimovaný Polka-Dot Man sa cíti ako poďobaný tínedžer na školskom plese vždy, keď sa mu na tvári objavia farebné pľuzgiere. Keď však zo seba vypustí smrtiace interdimenzionálne bodky, nemá šancu ani ten najväčší nepriateľ.

Savant, odborník na zbrane a boj zblízka, je mohutný chlap s dlhými bielymi vlasmi. Celé telo má posiate jazvami a ako väčšina väzňov, ktorí sú povolaní do Jednotky, ani on tým nie je veľmi nadšený. Urobí však všetko pre to, aby aspoň na chvíľu vypadol z nudnej rutiny väznice Belle Reve.

Thinker je geniálny vedec, ktorému z plešatej hlavy trčia rôzne aparáty. Jeho celoživotným cieľom je vyťažiť zo svojich pokusov maximum, napriek potenciálnej hrozbe pre ľudstvo. Svoj najnovší projekt drží v tajnosti už roky, ale aj napriek úprimnému odbornému nadšeniu to občas fakt pokašle.

Sol Soriová na vlastné oči videla, ako jej generáli Luna a Suarez vyvraždili celú rodinu. Teraz stojí na čele bojovníkov za slobodu, členov odboja jej ostrovného národa, ktorí sa snažia zvrhnúť vládu. Je znechutená typicky americkým ľahkovážnym prístupom členov Jednotky, no napriek tomu spojí sily s týmito zloduchmi, aby zastavila tých druhých.

Prezident Silvio Luna sa teší svojmu kŕdľu pestrofarebných papagájov, ktorí mu zobú z ruky, zatiaľ čo on vládne železnou päsťou. Pomáha mu pri tom jeho verný generál Suarez. Despotický Luna je fascinovaný osamelou bláznivou dušou, Harley Quinn, ktorá sa možno stane jeho vyvolenou kráľovnou.

Generálmajor Mateo Suarez je ostrieľaný veliteľ a pravá ruka svojho milovaného prezidenta, generála Silvia Lunu. Mocný autoritár, vždy s cigaretou v ruke, je bezvýhradne oddaný svojej práci a akýkoľvek náznak nelojálnosti vás bude stáť život.

 

Zdroj text: Peter Gašparík – PR manažér spoločnosti Continental film

Zdroj foto: Continental film

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno