September bude patriť Tolkienovej Stredozemi

Vedeli ste, že o sfilmovanie knižnej série Pán Prsteňov sa okrem iných pokúsili napríklad aj členovia skupiny The Beatles? Samotný Tolkien im to však v roku 1968 nedovolil. S adaptáciou Petera Jacksona to bol podobne veľký risk, no vyplatil sa a vďaka tomu tu dnes máme kultovú legendu a jednu z najlepších filmových trilógií všetkých čias. Bude nový seriál od Amazonu podobným audiovizuálnym zázrakom?

Dnešným dňom končí veľkolepý Comic-Con v San Diegu a jedným z jeho vyvrcholení bolo predstavenie novej ukážky k pripravovanému seriálu The Lord of the Rings: The Rings of Power. Tak ako predošlé krátke ukážky vzbudili zväčša negatívne vášne a mnohým skeptikom sa vtedy potvrdilo ich tušenie, že seriál nemôže ani zďaleka prekonať klasiku, tak si tento projekt teraz snaží napraviť reputáciu novým šťavnatým trailerom. V trojminútovej vzorke záberov môžeme vidieť mnoho postáv. Z tých dobre známych sú to napríklad mladá elfka Galadriel či lord Rivendellu Elrond Peredhil. Spomenutý je aj temný pán Sauron a fanúšikovia už začali špekulovať aj o zrodení démona Balroga, ktorý sa objavil v prvej časti trilógie Pán Prsteňov.


Počas panelu však autori seriálu upozornili fanúšikov, že nepôjde o žiaden spin-off k známej trilógii. Naopak, ich zámerom je vyrozprávať samostatný príbeh, ktorý má vystihnúť monumentálnosť Tolkienovho sveta. S bodovaním tohto sveta autorom pomáhali Tolkienovi učenci a znalci Stredozeme. To značí, že si autori novej adaptácie dali na autenticite naozaj záležať. Na jednu z najkontroverznejších výčitiek zo strany fanúšikov, že v predošlých ukážkach sa objavili trpaslíčky bez brady (čo nekorešpondovalo s knižnou predlohou) zareagovala producentka seriálu Lindsey Webber a uistila fanúšikov, že ženské postavy tejto rasy budú mať na tvári ich typické ochlpenie.


Do Stredozeme sa mimochodom vrátil aj skladateľ pôvodného soundtracku k filmovej trilógii, Howard Shore. Hoci hudbu k novému seriálu zložil Bear McCreary, ústrednú skladbu má na svedomí práve Shore. Vďaka tomu nám príbehy druhého veku Stredozeme azda budú trochu bližšie.


Je zrejmé, že trailer mal za úlohu demonštrovať obrovský rozpočet, ktorý firma Amazon pre seriál vyčlenila. To by mohlo divákov aspoň sčasti uistiť, že sa na ničom nešetrilo a majú sa na čo tešiť. Či to bude stačiť na uspokojenie miliónov fanúšikov sa ukáže 2. septembra, kedy seriál odštartuje na streamovacej službe Amazon Prime. 


 

 

Spracoval: Matúš Trišč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno