Seeb vydávajú singel Free To Go!

Nórske duo Seeb vydáva singel Free To Go, na ktorom spolupracovali s renomovanou indie popovou kapelou Highasakite.


K singlu bol vytvorený animovaný videoklip, za ktorým stojí tokijská producentská spoločnosť Ealin. Klip je kombináciou japonského anime a temnej budúcnosti. „Keď vytvárame hudbu, vždy máme určitú predstavu, ako by mal vyzerať videoklip. A anime, cyberpunk, sci-fi a fantasy boli vždy veľkou súčasťou našich životov. Celá skladba v nás evokovala post-apokalyptické anime love story, ktoré sa odohráva v ďalekej budúcnosti,“ približuje singel kapela.


Stručný názor našej redakcie po vypočutí songu: vďaka dômyselnému aranžmánom, mystickej atmosfére, osobitým zvukovým efektom a prepracovanému animovanému klipu, sa poslucháč dostáva do iných dimenzií vesmíru. Skrátka, skvelý singel! Niet divu, že Forbes Magazine o tejto formácii napísal: „Trio, ktoré dokáže urobiť z každého songu hit.


Seeb od začiatku svojej existencie menili tvar a smer, ktorým sa bude dnešná tanečná hudba uberať. Najprv sa tak stalo vďaka ikonickému remixu skladby I Took A Pill in Ibiza, ktorý v roku 2016 otriasol rebríčkami, stal sa druhým najhranejším songom roka a aktuálne má viac ako 1 miliardu streamov len na Spotify. Od tej doby oficiálne zremixovali napríklad songy od Eda Sheerana alebo Tove Lo a spolupracovali napríklad s Coldplay na remixe Hymn For The Weekend alebo s One Republic na hite Rich Love. Seeb si na svoje konto zatiaľ dokopy pripísali viac ako 4 miliardy streamov, sú držiteľmi nórskej Grammy a ich single si pravidelne pripisujú desiatky až stovky miliónov streamov.


Zdroj foto: UNIVERSAL MUSIC

Zdroj video: youtube

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno