Dvanásť pesničiek, rešpektovaní slovenskí interpreti, silné prvotiny aj skladby s medzinárodným presahom. Hudobné vydavateľstvo Slnko Records vydáva kompiláciu nahrávok z roku 2019, ktoré vyšli pod jeho značkou alebo distribúciou.


Nájdete medzi nimi aktuálnu tvorbu od gitaristu Andreja Šebana, skladateľky Kataríny Málikovej, kapiel Longital či Korben Dallas alebo ukážky z debutových albumov Blanch a Milana Andrého. Celú kompiláciu si môžete stiahnuť zadarmo a nájdete ju aj na streamingových službách.


Už 19 rokov Slnko Records aktívne podporuje domácu scénu, čoho dôkazom je
6000-minútový katalóg na 118 albumoch. Reflexiu hudobného diania z uplynulého roka prináša práve aktuálna kompilácia. Milan André, Walter Schnitzelsson, Korben Dallas, Andrej Šeban, Daniel Salontay, Martin Geišberg, Blanch, Longital, Živé Kvety, Katarína Koščová, Katarína Máliková a Nany Hudák & SHZ. Také je poradie interpretov, ktorí postupne vydali alebo distribuovali svoje albumy cez Slnko Records.


Od každého z nich vo výbere nájdete jednu skladbu a výsledkom je takmer hodinový album, v rámci ktorého sa vystriedajú pesničkári, rockové žánre, synth-pop, avantgardná tvorba alebo hudba z divadelnej inscenácie.


V podpore slovenskej hudby plánuje Slnko Records pokračovať aj v roku 2020. V najbližších týždňoch vydávajú nové nahrávky Archívny Chlapec a Billy Barman. Jar bude patriť Katarzii a jej štvrtému albumu, na ktorom opäť spolupracuje s viacerými producentmi vrátane Jonatána Pastirčáka (a.k.a. Pjoni/Isama Zing), avizuje však o niečo popovejší odklon od Antigony. Tradične rušná jeseň potom prinesie novú hudbu od Tolstoys, Darkness Positive či Niny Berglovej a albumy sľubujú tiež Bad Karma Boy a Ivana Mer.

Kompiláciu si môžete stiahnuť na nasledovných linkoch:

Slnko Records 2019 | free download: https://www.slnkorecords.sk/slnko-artists/slnko-records-2019
Slnko Records 2019 | Spotify: https://open.spotify.com/playlist/0ETotLjWJR4KGSSwdXa0Eh?si=nFf7s7UxQZCyP6p2qVi6qA

Zdroj: TS Slnko Records

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno