Prvý sviatok vianočný bude na televíznej Dvojke patriť koncertu najkrajších skladieb zo svetových aj pôvodných slovenských muzikálov, ktoré sú v repertoári Divadla Nová scéna. Koncert pod názvom „S láskou sa to dá“ odvysiela Dvojka 25. decembra o 13.25 hod. Moderátormi koncertu sú Patrik Vyskočil a Dávid Hartl, na koncerte vystúpia ako hostia  T. Tóbisz, J. Slezák, N. Kóšová a sólisti divadla D. Koči, P. Vyskočil, D. Hartl, M. Gális Partlová, M. Drínová, P. Makranský, L. Pišta a ďalší.


Pod koncert, ktorý uviedlo Divadlo Nová scéna ako posledný program v roku 2020 pred divákmi a to 18. decembra 2020, sa autorsky podpísali Dávid Hartl a Patrik Vyskočil.


Scenárista i moderátor Dávid Hartl sa teší, že si záznam koncertu bude môcť pozrieť celé Slovensko: „Rok 2020 bol neľahký pre všetkých ľudí, kultúra a divadlo sa nedostali ku svojim divákom tak, ako by sme si to priali a práve týmto koncertom chceme splatiť umelecký dlh voči nim. Je skvelé, že koncert, ktorý kvôli obmedzeniam videlo iba do poly naplnené hľadisko Divadla Nová scéna, bude mať možnosť vidieť každý, kto bude chcieť.“Režisér koncertu Patrik Vyskočil dopĺňa: „Vybrali sme tie najkrajšie skladby z muzikálov v repertoári Novej scény – legendárneho Cyrana z predmestia so skvelým Jankom Slezákom v titulnej postave, úryvky z muzikálových noviniek Voda (a krv) nad vodouTurandot, ktoré mali zatiaľ iba niekoľko repríz, odznejú aj ukážky z kultových Bedárov v podaní predstaviteľa titulnej postavy Jeana Valjeana sólistu Košickej opery Titusza Tóbisza či skladby z muzikálu IAGO z pera popovej legendy Janeka Ledeckého, ktoré nádherne interpretujú Mirka Gális PartlováLukáš Pišta.


Keďže láska je ústrednou témou mnohých muzikálov, bude nielen leitmotívom koncertu, ale odrazí sa aj v jeho názve „S láskou sa to dá“.
Diváci sa okrem piesní môžu tešiť aj na vtipné rozhovory moderátorov s účinkujúcimi sólistami. Zážitok z koncertu umocní 20-členný orchester pod vedením dirigenta Ľubomíra Dolného a tanečná skupina.
Režisérom televízneho záznamu je Juraj Kákoš.

Zdroj: TS DNS
Zdroj foto: René Miko
ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno