V pondelok 5. júla odštartoval na Bratislavskom hrade premiérou obnovenej inscenácie Dvaja páni z Verony už 21. ročník Letných shakespearovských slávností. Program festivalu najväčšieho divadelného autora všetkých čias pokračuje aj cez víkend, a to rozprávkou pre deti Kocúr v čižmách.

Punkovo-animálno-maňuškovo-komediálny thriller pre divákov od 4 rokov – aj takto opisujú organizátori LSS víkendové predstavenie, ktoré sa uskutoční v rámci projektu Shakespeare s deťmi. Pôjde o inscenáciu Kocúr v čižmách, ktorej hlavnou témou bude poznanie, že nie je všetko striebro, čo sa blyští, že účel nesvätí prostriedky a že pravda, láska a dobro bývajú po zásluhe odmenené. Predstavenie Nového divadla v Nitre s voľným vstupom sa uskutoční v sobotu 10.7.  od 16:00 a po jeho zhliadnutí by malo vo veľkých i malých divákoch vyvolať prirodzenú túžbu po spravodlivosti.


V priebehu leta sa predstavenia pre deti vrátia na Bratislavský hrad ešte dvakrát. V sobotu 24. júla zahrajú Kaprálikovci veselú rozprávku pre deti Kozliatka a Vlk31. júla si herci z Divadla na hojdačke spoločne s najmenšími prostredníctvom veselého bábkovo-činoherného predstavenia s pesničkami a primeranou dávkou interaktivity povedia spoločne Na Zemi dobre mi.


Program 21. ročníka LLS potrvá až do 2. augusta, návštevníci festivalu si budú môcť vybrať z najznámejších Shakespearových predstavení ako Zkrocení zlé ženy, Komédia omylov, chýbať však samozrejme nebude ani najväčšia ľúbostná tragédia všetkých čias – Romeo a Júlia. A práve príbehom nešťastnej lásky a boja rodiny Montekovcov a Capuletovcov v réžii Doda Gombára, sa známi herci ako Dávid Hartl, Mária Schumerová či Sisa Sklovská, Marek Majeský a iní, rozlúčia derniérou už 24. júla. Preto ak nechcete zmeškať skvelé predstavenia jedného z najvýznamnejších svetových autorov v unikátnom podaní v open air priestore Bratislavského hradu, rozhodne nezmeškajte tohtoročné Letné shakespearovské slávnosti. Kompletný program a vstupenky nájdete na www.wshakespeare.sk.


Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto: archív LSS, Nové divadlo v Nitre


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno