Ružinovský folklórny festival: hudba, tanec a tradičné umenie

Ružinovský folklórny festival sa vracia do Ružinova s ​​bohatou ponukou tradičných slovenských ľudových piesní a tancov. Udalosť plná kultúry a tradícií sa uskutoční 4. novembra 2023 v Dome kultúry Ružinov, na adrese Ružinovská 28. Tohtoročný festival prinesie do popredia domáci folklór a sľubuje návštevníkom jedinečný zážitok. Hlavným ťahákom tohto roka je nezabudnuteľné vystúpenie hudobnej skupiny HRDZA.

„Ružinovský folklórny festival je dôležitou udalosťou v našej mestskej časti, ktorá nám umožňuje oslavovať našu bohatú kultúru a tradície. Tento festival je príležitosťou pre našich obyvateľov a návštevníkov zažiť krásu slovenskej kultúry na vlastnej koži.“ dodal starosta Ružinova Martin Chren.

Zahájenie tohtoročného festivalu je naplánované o 15:00 hod. a otvorí ho DFS Kremienok. Ich repertoár je založený na autentickom folklóre z oblastí Terchovej, Myjavy, Horehronia a ďalších kútov nášho krásneho Slovenska. Na pódiu uvidíte nádherné tanečné a spevácke čísla, ktoré sú doplnené veselými hrami a inými scénkami zo života detí na vidieku v minulosti.


FS Karpaty predvedie to najlepšie z tradičných slovenských tancov a hudby. Ľudová hudba Andreja Záhorca prinesie do festivalového prostredia pravú dušu slovenskej kultúry a tradícií.


Nechajte sa unášať melódiou, ktorá vám navodí pocit nostalgie a pripomenie krásu slovenského dedinského života. Spolok Dychovej hudby Spojár, jediná poštárska dychová hudba na Slovensku, sa predstaví na festivale s rozmanitou paletou hudobných žánrov.

V rámci festivalu návštevníci uvidia úžasný koncert Speváckeho zboru Lúčnica. Ich vystúpenie zahrnie interpretácie starších i nových piesní, ktoré sú inšpirované bohatou slovenskou ľudovou piesňou.


hrdza.sk, zdroj: St.Mihalik


Vrcholom festivalu bude spevácke vystúpenie kapely Hrdza, jednej z najznámejších slovenských hudobných skupín. Kapela Hrdza pochádza z Prešova a jej tvorba charakterizuje autorský prístup, ktorý je inšpirovaný slovenským folklórom a zahŕňa prvky folku, rocku a vplyvy world music.


Návštevníci nájdu okrem hudby a tanca uličku s domácimi výrobkami. Tieto výrobky sú často ručne vyrábané miestnymi remeselníkmi a nesú v sebe dlhú históriu a kultúrne dedičstvo.

Pre návštevníkov, ktorí by si radi vyskúšali niečo nové a zábavné, bude k dispozícii bezplatný tanečný workshop ľudových tancov „Tancuj Tancuj Vykrúcaj“.

Ružinovský folklórny festival sľubuje návštevníkom nezabudnuteľný zážitok plný hudby, tanca a tradičného umenia. Prežite deň plný kultúry a zábavy v Dome kultúry Ružinov a zapojte sa do osláv bohatého dedičstva Slovenska. Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť na objavovanie a oslavovanie slovenského folklóru.Vstup zadarmo.

Na predstavenia (DFS Kremienok, Tancuj Tancuj Vykrúcaj, FS Karpaty, Spevácky zbor Lúčnica a Hrdza) si treba vopred bezplatne rezervovať miesto na www.cultusruzinov.sk.


Program:
Veľká sála

15:00 DFS Kremienok 
15:30 Predstavenie fotoknihy „Krojované bábätká 1“
16:15 FS Karpaty 
17:30 Spevácky zbor Lúčnica
19:00 HRDZA


Foyer
15:00 Predaj tradičných výrobkov
15:30 Ľudová hudba Andreja Záhorca
16:45 Ľudová hudba Andreja Záhorca

18:30 Spolok Dychovej hudby Spojár

Baletná sála

16:00 Tanečný workshop – Tancuj Tancuj Vykrúca     

Podujatie podporili

Organizátori: MČ Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov
Mediálny partner: Rádio SiTy

Zdroj: Patrim Cucor, PR manažér Cultus Ružinov, a.s. – PR článok

Titulná foto: Marek Trúsik

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno