Rozhlas a televízia Slovenska mení svoje vysielanie v súvislosti s úmrtím speváka Miroslava Žbirku.

Televízna Jednotka prinesie na obrazovky v piatok 12. novembra o 22.00 h koncert Miro Žbirka – 40 rokov na scéne. V sobotu si hudobnú ikonu pripomenieme v relácii Neskoro večer o 22.10 h a v nedeľu, 14. novembra popoludní o 13.30 aj kultovým televíznym muzikálom Neberte nám princeznú.

Na Dvojke si Miroslava Žbirku môžu diváci pripomenúť v nedeľu 14. novembra špeciálom relácie Noc v archíve o 11.40 h a televízna Trojka v nedeľu o 17.55 h prinesie spomienkový program Vlastnými slovami


Hudobnú legendu si od stredy pripomínajú vo vysielaní aj rozhlasové okruhy RTVS. Rádio Slovensko si pripomína osobnosť Miroslava Žbirku v celodennom prúdovom vysielaní aj zmenou playlistu s častejším radením jeho skladieb.

V sobotu 13. novembra po 13.00 h odvysiela reláciu Túto hudbu mám rád, kde sa s ním zhováral Vlado Franc. V nedeľu 14. novembra o 10.00 h si ju môžu vypočuť aj poslucháči Reginy. Tá zároveň pripravila na piatok 12. novembra po 23.00 h a v repríze v nedeľu o 21.00 h reláciu Na koncert s Reginou s ukážkami z jeho koncertného účinkovania na Bratislavskej lýre. Rádio Regina Stred od štvrtkového rána zmenilo playlist a poslucháčom ako spomienku ponúka v každej hodine prúdového vysielania dve piesne z bohatej produkcie Miroslava Žbirku. Do vysielania zaraďuje aj spomienky a názory poslucháčov na jeho tvorbu, ktoré posielajú cez sociálne siete. Rádio Regina Východ si pripomenie Miroslava Žbirku rozhovorom z archívu v Magazíne po 10.00 h. Rádio Devín v sobotu 13. novembra v relácii Z playlistu o 13.00 h ponúkne polhodinu ikonických, výpovedne hlbokých piesní Miroslava Žbirku v redakčnom výbere hudobného dramaturga Ľuboša Černáka. Rádio_FM si na hudobnú legendu spomína priebežne v prúdovom vysielaní. Venuje mu aj piatkový program Baláž&Hubinák od 18.00 h s reprízou rozhovoru. V utorok 16. novembra od 20.00 h zaradí reprízu programu Pohoda_FM, v ktorej bol Miroslav Žbirka hosťom.


Zdroj: TS Stanislav Čačko, PR manažér RTVS

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno