RTVS ostro odsudzuje obidva hrozné skutky, ktoré sa udiali v uplynulých dňoch na Zochovej a Zámockej ulici v Bratislave a vyjadruje hlbokú sústrasť všetkým rodinám, blízkym a priateľom obetí. Tieto skutky otriasli nami všetkými, zanechali desivú stopu v našej spoločnosti a budú pre nás navždy mementom. Na pamiatku nevinných mladých ľudí, ktorí nečakane prišli o život, odvysiela RTVS na Dvojke dve relácie Chvíľka poézie, ako prejav solidarity a úcty.

Včera – v piatok 14. októbra o 20.10 h zaradila Dvojka mimoriadnu reprízu Chvíľky poézie (Jean Cocteau), ktorou si RTVS uctila pamiatku zavraždených mladých mužov na Zámockej ulici. Básne francúzskeho básnika interpretovali režisér Peter Bebjak s výtvarníkom Andrejom Dúbravským.


V nedeľu 16. októbra o 20.10 h uvedie Dvojka a facebookový profil RTVS v premiére novú Chvíľku poézie. Vznikla ako symbol uctenia si obetí, ktorých život vyhasol po zrážke s autom na zastávke Zochova.  Režisér Juraj Johanides reflektuje tragédiu a pietu prostredníctvom tvorby spisovateľa a režiséra Petra Krištúfka, ktorý sa stal jednou z obetí zrážky autobusu s nákladným autom v apríli 2018. Peter Krištúfek v básni Okná do noci píše: „Ľudia sa nachádzajú a strácajú celkom bez príčiny.“ Túto aj ďalšie jeho básne interpretujú študenti 1. ročníka herectva na Vysokej škole múzických umení, ktorá sídli neďaleko spomínanej zástavky.


Zdroj: TS RTVS
Zdroj foto: unsplash.com


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno