Rozprávkový Deň otvorených dverí 1. júna

V prvú júnovú sobotu, na sviatok všetkých detí, sa opäť od 10:00 do 16:00 dokorán otvoria dvere Štátneho divadla Košice.


Divadlo aj v tomto roku pripravilo nielen pre deti, ale aj pre ich rodičov, netradičné oslavy Medzinárodného dňa detí, pri ktorých sa deti najmenšie i tie najväčšie zabavia, niečo naučia, uvidia bežne neprístupné divadelné zákutia a navyše získajú aj podiel z rozprávkového pokladu, ktorý organizátori pripravili spolu s partnerom podujatia.


Všetkých vo veku od 0 do 100 aj viac rokov čakáme v sobotu 1. júna 2019 od 10:00 do 16:00 na Dni otvorených dverí v Historickej budove ŠDKE v samom srdci Košíc. Čaká vás zaujímavá cesta viacerými príbehmi kráľa slovenských rozprávok Pavla Dobšinského, ktorá povedie známymi, ale aj bežne uzavretými zákutiami jednej z najkrajších divadelných budov minimálne v strednej Európe. Na vandrovku vás zoberie vajce, aby ste spolu s ním pohľadali tri groše aj „soľ nad zlato“. Zlatovláska vás odprevadí ku krosnám so zlatou priadkou a s Nebojsom, kozou rohatou a ježom nakoniec odovzdáte Jankovi Hraškovi odkaz pre samotného Dobšinského, a ak bude správny, otvorí sa vám truhlica s pokladom.


Oslavy MDD budú pokračovať od 16:00 aj na Malej scéne ŠDKE. Netradičné predstavenie Dobšinského rozprávky pre vás opäť pripravujú herci František Balog, Tomáš Diro a Andrej Palko. Najlepšie divadelné predstavenie pre deti od 3 rokov prináša Dobšinského príbehy oživené tieňohrou a živou hudbou, ale aj samotnými divákmi, ktorí sa počas predstavenia môžu zapojiť do súťaží o rôzne ceny.


Doprajte svojim deťom aj sebe nevšedný divadelný Deň detí. Dajte im spoznať čaro slovenskej rozprávky, ale aj nádherné košické divadelné budovy a ich zákutia.

Text a foto: PR ŠDKE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno