Prvá aprílová nedeľa popoludní patrila v košickom divadle detským divákom. Štátne divadlo Košice pozýva aj počas ďalších aprílových nedieľ všetky deti na mimoriadne predstavenia baletnej rozprávky Doktor Jajbolí.

 

„Posledný mesiac zmenil milióny detských životov, zmenil život nám všetkým. Drvivá väčšina z nás by si určite priala, aby sa naplnila základná myšlienka všetkých rozprávok – víťazstvo dobra nad zlom. Aj preto sme sa rozhodli vrátiť na javisko Doktora Jajbolí. Osobitne veľmi radi medzi nami privítame všetky ukrajinské deti, ktoré museli spolu so svojimi rodičmi či blízkymi utiecť zo svojich domov pred hrôzami vojny a budeme radi, ak pri našej rozprávke aspoň na chvíľu zabudnú na to, čo sa deje na Ukrajine. Pozývame všetky ukrajinské rodiny, ktoré našli dočasné útočisko nielen v Košiciach, za symbolické vstupné 10 centov,“ hovorí generálny riaditeľ ŠDKE Ondrej Šoth.


Doprajte deťom rozprávkové víťazstvo dobra nad zlom aspoň v divadle a zoberte ich na mimoriadne predstavenia baletnej inscenácie Ondreja Šotha a Adriána Harvana na motívy rozprávky britského spisovateľa Hugha Loftinga Doctor Dolittle.


Detskí diváci už zaplnili hľadisko v nedeľu, 3. apríla, Štátne divadlo Košice čaká ďalších 10. apríla a 24. apríla vždy o 16:00 v Historickej budove ŠDKE. Zažijete dobrodružstvo chýrneho lekára Jajbolí, veľkého priateľa všetkých zvieratiek, ktorý na ceste do Afriky za záchranou chorých opíc musí prekonať nástrahy zlých pirátov a ľudožrútov.

Vstupenky na najbližšie predstavenie si môžete zakúpiť na nasledovnom linku:


Nedeľa, 10.4.2022

https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1035737

Nedeľa, 24.4.2022

https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1035738

 

Zdroj text a foto: ŠDKE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno