Nový design, nový zvuk, staré známe hity. Legenda slovenskej hudobnej scény, Richard Müller prináša svojim fanúšikom po nedávnej reedícii albumu ´01 aj album LSD, obsahujúci okrem iných songov aj kultovú „Cigaretku na na dva ťahy“.

V roku 2001 vydal Richard Müller album, ktorý len potvrdil jeho výnimočné postavenie na hudobnej scéne, a to nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. To všetko sa udialo i napriek tomu, že sa v tom čase Richard rozhodol spolupracovať na novom albume s novými ľuďmi, ktorí sa len začali udomácňovať na slovenskej hudobnej scéne. Veľkým prekvapením bolo meno producenta, ktorým sa stal Ivan Tásler, a tiež ďalší muzikanti Peter Bič, Tomi Okres, ale tiež Martin Zajko, Juraj Burian a mnohí ďalší. Album nesie  v sebe aj spomienku na Jara Filipa v podobe textov ku skladbám „Spočítaj ma“ a „Ako vánok“.


Album, z ktorého skladby sa stali megahity, vyšiel pri príležitosti 20-tich rokov od svojho pôvodného vydania v limitovanej zberateľskej reedícii na CD a 2LP len prednedávnom. Reedícia má novú titulku, obsahuje texty a 2 LP má lepší zvuk s otáčkami 45rpm. Výnimočná atmosféra albumu však ostala zachovaná.


Po´ 01 prišiel čas aj na album LSD, ktorý vznikol v roku 1996 pod producentským dohľadom Oskara Rószu a Andreja Šebana a na druhú polovicu 90-tych priniesol rokov veľmi nekonvenčnú hudbu. Práve tá však oslovila a spojila publikum naprieč generáciami poslucháčov Richarda Müllera. Záverečná skladba albumu od dvojice Müller/Filip „Cigaretka na dva ťahy“ je dodnes obrovským hitom.


Od vydania albumu uplynulo 25 rokov, a o jeho remaster/redizajn zvuku sa postarali Robert Pospiš a Martin Sillay (Real Music House). Kristína Králiková, Mayo Hirc a Richard Müller o jeho dizajn. Reedícia vychádza ako digipack na CD a ako 2LP.


Zdroj: TS Universal Music upravená redakciou mojakultura.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno