Raschèr Saxophone Quartet v Štátnej filharmónii Košice

Štátna filharmónia Košice pripravuje výnimočný koncert. Raschèr Saxophone Quartet sa na Slovensku premiérovo predstavia s Ladislavom Fančovičom v utorok 8. marca.

Saxofónové kvarteto Raschèr sa od svojho založenia v roku 1969 pravidelne objavuje vo veľkých koncertných sálach v Európe, Ázii a USA. Súbor nadväzuje na tradíciu, ktorú založil v 30. rokoch priekopník klasického saxofónu a zakladajúci člen kvarteta Sigurd Raschèr. Podnietil mnohých skladateľov, aby písali hudbu špeciálne pre neho.


Ladislav Fančovič, Zdroj foto: Julian Veverica

V Košiciach sa kvarteto premiérovo predstaví s klaviristom Ladislavom Fančovičom, pre ktorého je podľa jeho slov spolupráca s RASCHÈR SAXOPHONE QUARTET splnením jedného z najväčších muzikantských snov. „Je nesmierne motivujúce a napĺňajúce hrať s hudobníkmi, čo sú na takejto vysokej úrovni po všetkých stránkach. Okrem toho ide o spojenie klavíra s môjmu srdcu najbližším hudobným nástrojom – saxofónu, v rámci ktorého Raschèrovci zosobňujú ten najvyšší stupeň majstrovstva. Som šťastný, že po vyše 50 rokoch koncertovania v tých najlepších koncertných sálach celého sveta prijalo toto výnimočné kvarteto pozvanie koncertovať aj na Slovensku,“ vyznal sa Fančovič. 


Komorný koncert sa uskutoční v utorok 8. marca o 19:00 v Dome umenia.
Viac info: https://www.sfk.sk/podujatie/rasch%C3%A8r-saxophone-quartet–ladislav-fancovic


 

Zdroj: Lucia Radzová, PR manažérka ŠfK


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno