Mnohostranný umelec Martin Pohl, na rapovej scéne známy pod pseudonymom Řezník, natočil pokračovanie svojej dnes už kultovej, extrémne nekorektnej komédie Párty Hárd, ktorú na youtube videlo viac ako milión ľudí. Nový film s názvom Párty Hárder: Summer Massacre príde osobne uviesť aj na Slovensko. V slovenských kinách tento rok pravdepodobne nič šialenejšie neuvidíte.

Martin Pohl je český režisér, scenárista, vývojár videohier, hudobník a autor čiernohumorných kreslených vtipov, ktoré pod názvom Martyho frky najskôr publikoval online a následne vyšli aj v knižnej podobe. U našich západných susedov má povesť mimoriadne kontroverzného umelca, ktorý má na konte viacero trestných oznámení a ostro medializovaných škandálov, obzvlášť v súvislosti s udeľovaním ocenení Český slávik. V roku 2013 ho z uvedenej súťaže vylúčili s odôvodnením, že jeho hudobné texty nie sú v súlade s dobrými mravmi a propagujú násilie. Na jeho obranu sa vtedy postavilo viacero českých spevákov, ktorí súťaž bojkotovali, respektíve svoje ceny vrátili. V súvislosti s Českým slávikom sa Martin Pohl, alias Marty, zviditeľnil aj minulý rok, keď sa pri preberaní ceny v novovytvorenej kategórii Hip Hop & Rap vo svojom príhovore dosť nelichotivo vyjadril k stavu českej populárnej hudobnej scény.


Podobne provokatívna ako Martyho hudba je aj jeho filmová tvorba, pričom na obidvoch frontoch má mimoriadne silnú fanúšikovskú základňu. Jeho filmy si okrem toho získavajú uznanie aj od odborníkov a kritikov. Ani pri hodnotení českej kinematografie si tento kontroverzný scenárista a režisér nedáva servítku pred ústa: „Česká kinematografia už dlhé roky smrdí stuchlinou a až na pár výnimiek sa točia stále tie isté sr*čky s tými istými okukanými hercami. Chápem, že časti divákov sa to páči, ale zvyšok trpí a do kina na český film jednoducho nepríde. Chceme uspokojiť práve tento segment frustrovaných divákov a naservírovať im niečo, čo sa u nás bežne nenatáča. A ktovie, možno to inšpiruje ďalších filmárov, aby sa aj oni trochu viac odviazali.“


Do diváckeho povedomia sa Marty Pohl najsilnejšie zapísal svojou predchádzajúcou snímkou Párty Hárd. Príbeh troch stredoškolákov, ktorí organizujú divoký večierok, aby prvýkrát v živote „zasunuli“, bol pre mnohých divákov totálnym šokom, napriek tomu sa na istý čas stal najlepšie hodnotenou českou komédiou, na youtube ho videlo viac ako milión ľudí a postupne si získal kultový status. Silu kultu okolo tohto filmu ukázala aj verejná zbierka na jeho pokračovanie, na ktoré fanúšikovia prispeli v priebehu niekoľkých týždňov sumou viac ako 1 200 000 Kč. „Pri natáčaní prvého dielu sme časti ,hercov‘ platili alkoholom a drogami. Bola to sranda, ale v pokračovaní sme to už nechceli,“ uviedol v súvislosti so zbierkou režisér Martin Pohl.


V novej komédii Párty Hárder: Summer Massacre sa vráti partia kamarátov z prvého filmu. Zo svojho príšerného žúru sa už trochu otriasli a v lete vyrazia na „Ibizu východu“ – k jazeru Macháč, ktoré je legendárnym miestom plným párty, muziky a neviazaného sexu. Podradnou prácou v miestnom kempe sa snažia zarobiť si peniaze na zlatý klinec leta – na festival Summer Massacre, od ktorého si sľubujú životný zážitok a pochopiteľne aj prázdninovú súlož. Užijú si leto alebo zlyhajú na plnej čiare a bude na nich čakať akurát tak poníženie, nedobrovoľný celibát či dokonca srbské milície?


Ako naznačuje názov, Párty Hárder: Summer Massacre sľubuje ešte väčšiu, lepšiu, divokejšiu, vtipnejšiu a odvážnejšiu jazdu ako prvý diel.  „V druhom filme máme väčšiu výpravu aj štáb, viac hercov, rekvizít, lokácií, špeciálne efekty, niekoľko davových scén aj animovanú pasáž. Stále to však bude poriadna jazda plná čierneho humoru, frustrácie, masturbácie a konzumácie všetkého možného. Podtitul Summer Massacre určite naplníme,“ sľubuje Marty Pohl. Podľa vzoru veľkých hollywoodskych režisérov stavil aj on na maximálnu autenticitu, a tak štáb minulé leto natáčal priamo na plážach, diskotékach a v kempoch pri skutočnom Macháči. 

Slovenskí diváci sa na skutočne originálny filmový zážitok len pre silné žalúdky môžu tešiť od 4. augusta 2022 vo vybraných kinách. V troch mestách na Slovensku navyše prebehnú exkluzívne projekcie pod holým nebom za účasti režiséra Martina Pohla a ďalších hostí. 9. augusta Marty predstaví svoj film na východnom Slovensku v amfiteátri AMFIK Košice, 10. augusta na strednom Slovensku v kine Amfiko Martin a 11. augusta zavíta na západ krajiny do Amfiteátra Senec.

 

Zdroj: Lucia Muráriková, Bontonfilm SK

Zdroj foto: Jan Hromádko

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno